Uvádíme na pravou míru zavádějící informace ministerstva vnitra. Zveřejňujeme proto příslušné dokumenty

Ministerstvo vnitra dnes prostřednictvím svého tiskového odboru vydalo v reakci na články ppmagazínu.com prohlášení, které neodpovídá pravdě. Velmi lehce to umíme doložit.

Rezort vnitra v tiskové zprávě uvádí: Ministerstvo vnitra se ohrazuje proti zavádějícím informacím internetového serveru ppmagazín.com, podle kterého probíhá na policejní akademii audit kvůli zaměstnávání „černých duší“ s vědomím (míněn je audit, pozn. red.) ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD). Tyto informace nejsou pravdivé. 

Vnitro dále konstatovalo, že nekomunikuje s paní Lhotákovou.

V článku, kde se píše, že „na policejní akademii míří policisté, tvrdí zástupkyně akademiků. Ukazuje na černé duše: Hulinského a spol.“, jsme – jak si lze snadno ověřit –, informovali, že resort vnitra požádal zástupkyni nespokojených akademiků – zmíněnou paní Lhotákovou, aby doplnila podnět o zaměstnávání tzv. černých duší na policejní akademii. Zde je příslušná žádost vnitra (jistě bez vědomí pana ministra odeslána nebyla):

Žádost rezortu vnitra. | FOTO: ppmagazin.com

Že paní Lhotáková komunikuje přímo s panem ministrem vnitra Janem Hamáčkem (ČSSD), pak dokládá například tento mail, který se týká jiného podnětu:

Anebo to dokládá další mail, týkající se aktuálního podnětu, kdy byla paní Lhotáková pověřena akademiky, aby jej odeslala:

Zmíněné materiály. | FOTO: ppmagazin.com

Nikdy a nikde jsme nepsali, že na akademii probíhá personální audit „černých duší“, jak tvrdí vnitro, naopak jsme citovali paní Lhotákovou, která zmínila legalizaci jejich činnosti a která na žádost vnitra doplnila jména příslušných osob. To je zásadní rozdíl.

Také jsme též doložili, že kriminální policie v souvislosti se zaměstnáváním tzv. „černých duší“ na policejní akademii zahájila úkony v trestním řízení. Tiskový odbor ministerstva opět nedisponuje aktuálními informacemi. Stačí se podívat na příslušný dokument v článku.

⇣ Seznam článků k tématu policejní akademie:

⇣ Seznam článků k tématu policejní akademie:

Profilový obrázek
ppmagazín.com

ppmagazín.com je zpravodajsko-publicistická platforma. Sestává i z tematických příloh ppděti a ppženy & muži.

Doposud žádné komentáře

Reagujte

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

■ nezávislýMAGAZÍN

PROJEKTY

PROJEKTY, to jsou dlouhodoběji sledovaná a obsahově rozsáhlejší témata (začasto sestávající z vícero článků), předně však společensky významná, která pravidelně sledujeme a aktualizujeme.

Nejnovější | vše >>