Nyní čtete
V Česku se nakazí 15 tisíc lidí, z toho 3 tisíce do konce března, zní odhad ÚZIS

V Česku se nakazí 15 tisíc lidí, z toho 3 tisíce do konce března, zní odhad ÚZIS

V Česku se nakazí 15 tisíc lidí, z toho 3 tisíce do konce března, zní odhad ÚZIS

Ministerstvo zdravotnictví vyvinulo speciální informační systém, který dodává aktuální data o vývoji epidemie. Systém monitoruje například kapacity nemocnic či nemocničního materiálu. Nakazit by se mohlo podle prvních odhadů v České republice až 15 tisíc lidí, z toho 3 tisíce ještě do konce března. Na tiskové konferenci o tom informovali ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO), šéf krizového štábu Roman Prymula a šéf Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislav Dušek.

„Ve spolupráci s odborníky jsme byli schopni vytvořit robustní informační systém, který nám dodává aktuální data o vývoji epidemie. Vytváří i modelace do budoucna,” sdělil ministr Vojtěch.

Podle prvních odhadů by pak mělo být celkově v České republice až 15 tisíc nakažených, z toho 3 tisíce nakažených bude podle ředitele Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislava Duška již do konce března. Jde o kumulativní počet, mezitím se podle Vojtěcha například někteří lidé vyléčí.

Podíl seniorů, kteří jsou nejohroženější skupinou, je pak mezi nakaženými zatím 17 procent. Daří se je tedy zřejmě podle Duška přijatými opatřeními chránit. Kromě nich by si měli na koronavirus dávat pozor také lidé s diabetem a s hypertenzí.

Také čtěte
Plexiskla u kasy, balené pečivo. Nadstandardní hygienická opatření v Kauflandu

Článek pokračuje

Jak se vám líbí článek?
1) Skvělé
0
2) Dobré
0
3) Průměr
0
4) nic moc
0
5) Katastrofa
0
Prohlédněte si komentáře (0)

Reagujte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


Nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a sestává z několika hlavních rubrik: ppinfo, postřehy a dalších a má i své subdomény (tematické přílohy ppděti aj.). Obsah je po uplynutí určité doby automaticky mazán a nahrazován aktuálním. 

 

2020 © ppmagazín.com. Publikování obsahu je bez písemného souhlasu zakázáno.

Design Pribil ProductionIČO: 06437176

Posunout nahoru