Nyní čtete
V ČR je 1497 nakažených koronavirem. Za den jich přibylo 185

V ČR je 1497 nakažených koronavirem. Za den jich přibylo 185

Za den přibylo 185 nakažených koronavirem

V Česku je 1497 nakažených koronavirem, během úterý přibylo 185 nových případů. Tři lidé už na koronavirus zemřeli. První oběť byl pětadevadesátiletý muž z Prahy, druhý muž s rakovinou ročník 1975. Třetí obětí byla žena ročník 1949, která se nakazila v rodině.

Od středy platí další změna v otevírací době obchodů. Obchody s potravinami a drogerie s prodejní plochou do 500 metrů čtverečních mohou vpouštět zákazníky bez omezení. Větší obchody musí vyhradit čas mezi osmou a desátou hodinou dopoledne pro seniory starší 65 let a handicapované nad 50 let.

Sněmovna v úterý schválila řadu opatření pro boj s koronavirem – například odpuštění části odvodů pro živnostníky. EET by se mělo přerušit na dobu nouzového stavu a tři měsíce po něm. Ošetřovné by měli dostat rodiče do 13 let věku po celou dobu uzavření škol. Ty by se měly otevřít 14 dní po ukončení nouzového stavu. Opatření musí ještě schválit Senát a podepsat prezident.

Denní přírůstky nakažených klesají a zřejmě budou stagnovat. Podíl seniorů mezi nakaženými je asi 17 procent, daří se je tedy zřejmě přijatými opatřeními chránit. Španělsko má asi 50 procent.

Také čtěte
Člen nejvyššího vedení Škody Auto má koronavirus

Hospitalizovaných je deset až 11 procent ze všech nakažených. Zhruba pětina z nich potřebuje intenzivní péči. Jeden nakažený v ČR v průměru 12. března nakazil 2,64 osoby. Po opatřeních číslo klesá, za týden by mohlo být 1,2.

Článek pokračuje

Jak se vám líbí článek?
1) Skvělé
0
2) Dobré
0
3) Průměr
0
4) nic moc
0
5) Katastrofa
0
Prohlédněte si komentáře (0)

Reagujte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


Nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a sestává z několika hlavních rubrik: ppinfo, postřehy a dalších a má i své subdomény (tematické přílohy ppděti aj.). Obsah je po uplynutí určité doby automaticky mazán a nahrazován aktuálním. 

 

2020 © ppmagazín.com. Publikování obsahu je bez písemného souhlasu zakázáno.

Design Pribil ProductionIČO: 06437176

Posunout nahoru