V Japonsku vybuchla sopka v blízkosti jaderné elektrárny Sendai

Při její erupci v roce 1914 z ní vyteklo tolik lávy, že to uzavřelo úžinu mezi vulkanickým ostrovem v Kagošimském zálivu a poloostrovem Ósumi

KOLÁŽ: PressPort Magazín
svět
Analytická rubrika Svět PressPort Magazínu. Zabývá se zahraničními tématy.

V jižním Japonsku vybuchla sopka Sakuradžima, která se nachází asi 50 kilometrů od jaderné elektrárny. O jejím výbuchu informovala v sobotu japonská agentura Kjódó. Podle ní zatím nejsou hlášeni zranění ani materiální škody.

Japonská meteorologická služba vyzvala obyvatele blízkých měst Kagošima a Tarumizu, aby se před důsledky erupce chránili. Podle služby sopka vybuchla v neděli 1:09 místního času (v sobotu 18:09 SELČ).

Sakuradžima patří k nejaktivnějším japonským vulkánům. Nachází se na ostrově Kjúšú, asi 50 kilometrů od elektrárny Sendai. Při její erupci v roce 1914 z ní vyteklo tolik lávy, že to uzavřelo úžinu mezi vulkanickým ostrovem v Kagošimském zálivu a poloostrovem Ósumi.

vaší podpory si vážíme
Zde můžete podpořit
PressPort Magazín
DĚKUJEME

V Japonsku vybuchla sopka v blízkosti jaderné elektrárny Sendai
Hodnocení čtenářů0 Hlasů
0
0
Redaktorka | překladatelka

Základní informace

PressPort Magazín (na doméně ppmagazin.com) je nezávislá celostátní publicistická platforma s orientací na tradiční hodnoty, která ctí svobodu slova a zakládá si na slušnosti, konstruktivní debatě a přitažlivé vizuální formě. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a všechny práce byly vykonávány bez nároku na honorář. PressPort Magazín si od té doby vybudoval slušnou pozici, kdy naše články přebírají i mainstreamoová tuzemská média. Z pohledu mediálního trhu jde o hotový produkt.