SPECIÁL COVID-19: Aktualizované statistiky z domova i ze světa →

V Japonsku vybuchla sopka v blízkosti jaderné elektrárny Sendai

Při její erupci v roce 1914 z ní vyteklo tolik lávy, že to uzavřelo úžinu mezi vulkanickým ostrovem v Kagošimském zálivu a poloostrovem Ósumi

KOLÁŽ: PressPort Magazín
Stella Čermáková Redaktorka | překladatelka
Aktualizace:
SVĚT
Rubrika PressPort Magazínu SVĚT se zabývá zahraničními tématy.

V jižním Japonsku vybuchla sopka Sakuradžima, která se nachází asi 50 kilometrů od jaderné elektrárny. O jejím výbuchu informovala v sobotu japonská agentura Kjódó. Podle ní zatím nejsou hlášeni zranění ani materiální škody.

Japonská meteorologická služba vyzvala obyvatele blízkých měst Kagošima a Tarumizu, aby se před důsledky erupce chránili. Podle služby sopka vybuchla v neděli 1:09 místního času (v sobotu 18:09 SELČ).

Sakuradžima patří k nejaktivnějším japonským vulkánům. Nachází se na ostrově Kjúšú, asi 50 kilometrů od elektrárny Sendai. Při její erupci v roce 1914 z ní vyteklo tolik lávy, že to uzavřelo úžinu mezi vulkanickým ostrovem v Kagošimském zálivu a poloostrovem Ósumi.

vaší podpory si vážíme
Zde můžete podpořit
PressPort Magazín
DĚKUJEME

V Japonsku vybuchla sopka v blízkosti jaderné elektrárny Sendai
Hodnocení čtenářů0 Hlasů
0
0

O nás

PressPort Magazín (ppmagazín.com; pressportmagazín.cz) je nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018.

Základní sekce jsou:

  1. PUBLICISTIKA
  2. DOMOV
  3. SVĚT

Tyto sekce a jejich rubriky jsou označeny svoji základní barvou (oranžová a červená) a články z nich je možno najít i v dalších rubrikách, zejména v sekci Přehledně.

Ostatní rubriky jsou zcela samostatné a jsou označeny příslušnou barvou.

Vydává Pribil Production.

Tvorba
webů
Profesionální stránky levně >>