Nyní čtete
V Praze otevírá první ročníky nové 1. IT Gymnázium 
 
 

V Praze otevírá první ročníky nové 1. IT Gymnázium 

  • Předmět integrující vzdělávací oblast Matematika a její aplikace a IKT se bude jmenovat Infor/matika a v prvním ročníku ho budou mít studenti 8 hodin týdně.

V Praze – Satalicích se otevírá nové soukromé 1. IT Gymnázium, které chce představit zcela inovativní přístup ve vzdělávání. Školu založili lidé z praxe a chtějí se zaměřit na výuku informační a informatické gramotnosti.

„Náš absolvent bude schopen najít okamžitě uplatnění na pracovním trhu,“ říká ředitelka školy Markéta Fibigerová, programátorka a analytička, vzděláním učitelka českého jazyka a dějepisu.

Trochu jiný start do života

„Chceme umožnit mladým lidem trochu jiný start do života,“ dodává dále ředitelka. „Když v devatenácti vyjdou z gymnázia, aby už mohli být samostatní a finančně nezávislí na rodičích a k tomu, aby mohli dále studovat – v zásadě cokoliv, co budou chtít, protože budou mít všeobecné vzdělání. Věříme, že v našem případě opravdu kvalitní, takové, které odpovídá potřebám moderní doby.“

Konec nerdů v IT

Nerdům v IT odzvonilo, najdeme na homepage webových stránek školy.  Podle ředitelky Fibigerové totiž „IT oblast dávno prorůstá do všech odvětví, do všech progresivních oborů a potřebuje úplně normální lidi, ne nějaké podivíny“.

Je přesvědčena, že v IT jsou potřeba především lidé schopní řešit problémy, efektivně komunikovat a spolupracovat a též jedinci, kteří mají přehled a orientují se nejen v technické oblasti. „Právě proto jsme se rozhodli vybudovat gymnázium a ne průmyslovku.“

Výuka IT  

Výuka IT bude zaměřena daleko více prakticky, než bývá na školách zvykem. „Máme totiž osobní zkušenost s tím, jak se akademické znalosti třeba i z vysokých škol často míjejí s tím, co je pak v práci potřeba,“ popisuje ředitelka školy. „Zároveň ale chceme udržet i tu teoretickou úroveň, protože rozvíjí myšlení. Budeme tedy učit konkrétní věci na konkrétních technologiích, ideálně takových, které jsou v kurzu, a k tomu budeme učit matematiku, logiku, algoritmizaci, ale třeba také šifrování a ledasjaké zábavné věci, máme na to v týmu experta.“

Předmět integrující vzdělávací oblast Matematika a její aplikace a IKT se bude jmenovat Infor/matika a v prvním ročníku ho budou mít studenti 8 hodin týdně. 

Také čtěte

Od současnosti zpět

„Kromě Infor/matiky budeme mít předměty Humanities a Science – tam se nám promítnou skoro všechny ostatní vzdělávací oblasti. Budeme začínat dneškem; v prváku probereme dějiny 21. století a vše, co s tím souvisí. Představte si současnou literaturu, současné společenské, politické a kulturní dění, Českou republiku v kontextu Evropy a Evropu v kontextu světa, mocenské sféry, USA a Rusko, válečné konflikty na východě, náboženství, je toho opravdu hodně a vše to nyní intenzivně připravujeme, k tomu též současná hudba, divadlo a film, nejenom to vysoké, ale též různé zajímavé fenomény, pro příklad uveďme žánr fantasy,“ popisuje Markéta Fibigerová.

Zakládající pedagogický tým. Zleva Mgr. Radka Čapková, ředitelka Mgr. Markéta Fibigerová, Mgr. Markéta Tuhá. | FOTO: Aleš Foff

Důraz na angličtinu i sport

A proč mluvit anglicky jen v hodinách angličtiny, v životě to tak přece není a například v IT je angličtina zcela běžná. 

„Chceme se věnovat i sportu. Nejde nám ale o nějaké výkony, spíš o radost z pohybu a o to, co zdravého a pozitivního sport přináší,“ uzavírá ředitelka 1. IT Gymnázia Markéta Fibigerová, sama aktivní horolezkyně a skialpinistka. 

Jak se vám líbí článek?
1/Skvělé
1
2/Dobré
0
3/Průměr
0
4/Nic moc
0
5/Katastrofa
0
Prohlédněte si komentáře (0)

Reagujte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


Nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a sestává z několika hlavních rubrik: ppinfo, postřehy a dalších a má i své subdomény (tematické přílohy ppděti aj.). Za týden měl web sto tisíc individuálních přístupů. Za měsíc čtvrt miliónu.

 

2019 © ppmagazín.com, Pribil Publishers. Publikování obsahu je bez písemného souhlasu zakázáno. Design Pribil Publishers. IČO: 06437176

Posunout nahoru