SPECIÁL COVID-19: AKTUALIZOVANÉ PODROBNÉ STATISTIKY Z ČESKÉ REPUBLIKY A SVĚTA →
Požár v pražských Holešovicích | FOTO: HSZ Praha

V Praze při výbuchu zemřel člověk, byty pohltily plameny

Byla zřejmě narušena i statika domů

Podpořte
PressPort Magazín a naše autory
děkujeme

Při výbuchu a následném požáru dvou bytů ve Strojnické ulici v Praze 7 dnes zemřel člověk. Další dva lidé byli popáleni, jsou při vědomí. Záchranáři evakuovali z domu zhruba 50 lidí, hasiči již požár uhasili. Vyplývá to z vyjádření hasičů a záchranné služby na twitteru. Příčina neštěstí zatím není známa, policie a hasiči vedou vyšetřování.

Výbuch poškodil příčku do sousedního bytu ve vedlejším domě, částečně byla narušena i statika domů. Na místě je statik, čeká se na jeho vyjádření.

Událost se stala kolem 08:30, na místě zasahovalo několik jednotek hasičů, vyhlášen byl druhý stupeň poplachu. Hořely byty ve třetím patře činžovních domů. Kvůli provalení příčky museli hasiči zasahovat ve dvou vchodech. Z nich evakuovali kolem 50 lidí, na místě je pro ně přistaven evakuační autobus.

Záchranáři ošetřili dva popálené, byli při vědomí. Další muž utrpěl zranění neslučitelná se životem a zdravotníci mu už nemohli přes veškerou snahu pomoci, jak uvedla mluvčí záchranné služby Jana Poštová. U deseti lidí byla zjišťována hladina oxidu uhelnatého, dodala.

Na místě je nyní několik desítek policistů spolu s kriminalisty. Ti budou zjišťovat, proč v bytě došlo k výbuchu a následnému požáru.

O nás

PressPort Magazín (ppmagazín.com; pressportmagazín.cz) je nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018. Vydává Pribil Production.

Další příspěvky
Holec: Koronavirus? Ursula nás z toho nevytáhne