FOTO: Archiv PPM

V Praze se sexem živí každá druhá studentka VŠ, říká v syrovém rozhovoru prostitutka samoživitelka (25)

Nijak mě to neuráží. Sex mám ráda a baví mě. Mám to v hlavě srovnané.

Téma sexu za úplatu plní poslední dobou novinové stránky. Naposledy se k němu nechali slyšet dnes zástupci Pirátské strany. Z maďarských dat odhadli, že by zdanění nejstaršího řemesla vyneslo miliardu korun ročně.

Rozhovor
Rubrika Rozhovor přináší rozhovory se zajímavými osobnostmi, které mají co říct.

V Česku poskytuje placené sexuální služby podle odhadů organizace Rozkoš bez rizika na 13 tisíc žen, více než polovina z nich jsou matky samoživitelky jako Adéla (25) z našeho rozhovoru; foto i jméno jsou skutečné.

Průměrný věk prostitutky je 30 let a Češky tvoří 82 procent sexuálních pracovnic.

Podle zjištění organizace Rozkoš bez rizika stojí hodina sexu v průměru 1500 korun a v klubech až 3000 korun. Tyto peníze ale často nekončí u ženy, která službu poskytuje, část z nich pracuje pod „manažerem“, který si strhává nemalou část výdělku. „Často slýcháme, že takovýto manažer si z výdělku vezme klidně i polovinu. Proto je i častý příklad, že žena neodolá nabídce zákazníka, který jí nabídne 500 korun navíc za sex bez kondomu,“ upozornila projektová manažerka Rozkoše bez rizika Barbora Pšenicová.

Stejně jako Adéla volí mnoho žen tento způsob obživy kvůli tíživé sociální situaci, kdy se starají o malé děti, mají nedostatek peněz nebo dluhy.

Více než polovina prostitutek (56 procent) jsou samoživitelky, 13 procent z nich má tři a více dětí. „Pozitivní je, že je mezi nimi čím dál méně uživatelek drog. Z hlediska národností roste podíl Češek, které se prostitucí živí. Zatímco v roce 2008 jich bylo jen 60 procent a zbytek z jiných zemí, nejčastěji z bývalého východního bloku, loni jsme zaznamenali mezi našimi klientkami 82 procent,“ dodala Pšenicová.

„S touto prací se ženy rozhodně nechlubí, většina z nich nemá ve svém okolí někoho, kdo o jejich zdroji obživy ví. Proto také v mnoha případech nenahlásí znásilnění, ublížení na zdraví, vydírání nebo nucení k praktikám, které jsou rizikové a často bez ochrany,“ konstatovala Pšenicová.

Adélina zpověď: Sex za peníze mám i se ženami

Adéla (25), matka samoživitelka, jež si přivydělává prostitucí. | FOTO: PPM

Proč se nevěnujete jiné činnosti nežli prodávání sama sebe?

Studovala jsem grafickou školu, kterou jste nedokončila. Mám jenom základní vzdělání…

Je vám 25 let, maturitu si dodělat můžete. Co stálo za tím, že jste střední školu opustila?

Tatínek měl mozkovou příhodu, je ochrnutý na půlku těla. Maminka neměla zaměstnání a o otce se starala. Museli jsme se odstěhovat z pronajatého bytu a hrozilo nám bydlení na ulici. Stát se na nás vykašlal. Se souhlasem matky jsem odjela v osmnácti do Německa, kde jsem byla tři měsíce v klubu. Domů jsem přivezla skoro 300 tisíc. Pronajali jsme nový byt, složili kauci. Všechny peníze jsme odevzdala mamince, která se domnívala, že pouze tancuji. Později jsem takto pracovala i v normální továrně v Německu.

Proč se i po návratu sexu za úplatu věnujete?

Jelikož vedle práce v pražské hospodě, kde nalévám hostům, si nejsem schopná vydělat na nájem a živobytí. Když jsem měla přítele, s prostitucí jsem sekla, ale co ho zavřeli, mám denně klienta.

Za co ho zavřeli?

Distribuce pervitinu. Jinak mám vždycky deset stálejších klientů. Když je třeba, ozvou se mi a navštívíme hodinový hotel v centru Prahy. Jde o ženaté muže od rodin. Pojí nás přátelské vztahy.

Kolik vám platí?

To nechávám na nich, ale méně než dva tisíce korun nikdy nedostanu. Zaplatí i ten hotel.

Mám dojem, že jste s takovým přivýdělkem smířená.

Nijak mě to neuráží. Sex mám ráda a baví mě. Mám to v hlavě srovnané. U mě rozhodují existenční potíže, touha se osamostatnit a doplnit si vzdělání, ne potřeba si kupovat drahé kabelky jako nespočet studentek, které pracují jako společnice na privátech. Mám poslední dobou dojem, že jde o každou druhou vysokoškolačku v Praze.

Kolik jste poznala intimně mužů do svých pětadvaceti?

Přítele jsem měla jen jednoho, toho zavřeného. Rozešli jsme se, i když spolu máme Viktorku. Ty drogy mi vadily. Co se týká sexu, ten jsem měla s 445 muži. V jednom případě to vyústilo v těhotenství, které skončilo potratem.

Vy se nechráníte?

Do klienta jsem se zamilovala. Ostatně klientem byl zpočátku i můj předchozí přítel.

Nebojíte se nákazy virem HIV?

Chodím pravidelně na testy, doposud jsem prodělala jenom kapavku, což bylo ovšem od ženy – klientky. Udělaly jsme chybu a použily stejnou erotickou pomůcku.

Počkejte, vy máte sex za úplatu i s ženami.

Ano, pokud chtějí. Říkala jsem, že mi sex není cizí a baví mě v mém věku experimentovat. Jsem bisexuálka.

Napadl vás někdy klient?

V Německu ano. Ale mezi mými českými klienty jsou také muži, které vzrušuje ženu surově bít. Na konkrétních praktikách se dohodneme. Jde o facky a tak. Tito muži mi připlatí. Ale nikdy nejdu za hranici, aby mi tekla krev.

vaší podpory si vážíme
Zde můžete podpořit
PPMagazín
DĚKUJEME
BOX UNIVERSÁLNÍ
V Praze se sexem živí každá druhá studentka VŠ, říká v syrovém rozhovoru prostitutka samoživitelka (25)
Hodnocení čtenářů8 Hlasů
63
63
Redakce

Základní informace

PressPort Magazín (na doméně ppmagazin.com) je nezávislá celostátní publicistická platforma s orientací na tradiční hodnoty, která ctí svobodu slova a zakládá si na slušnosti, konstruktivní debatě a přitažlivé vizuální formě. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a všechny práce byly vykonávány bez nároku na honorář. PressPort Magazín si od té doby vybudoval slušnou pozici, kdy naše články přebírají i mainstreamoová tuzemská média. Z pohledu mediálního trhu jde o hotový produkt.