SPECIÁL COVID-19: AKTUALIZOVANÉ PODROBNÉ STATISTIKY Z ČESKÉ REPUBLIKY A SVĚTA →
Antukové kurty | ILUSTRATIVNÍ FOTO: archiv PressPort Magazínu

V Praze se uskuteční nový tenisový turnaj WTA

Prague Open se na kurtech Sparty uskuteční 10. až 15. srpna

Hodnocení čtenářů1 Hlasování
95
90
Naše hodnocení

Praha bude po restartu mezinárodní tenisové sezony po koronavirové pauze dějištěm turnaje ženského okruhu WTA. Prague Open se na antukových kurtech Sparty uskuteční 10. až 15. srpna s dotací 225 tisíc dolarů. Dnes o tom informovali pořadatelé.

Jedná se o nový turnaj zařazený do provizorního kalendáře WTA, do něhož zasáhla pandemie nemoci covid-19 a vynutila si na přelomu dubna a května i zrušení J&T Banka Prague Open.

Podpořte
PressPort Magazín a naše autory
děkujeme

„Je to velká čest pro celou českou tenisovou rodinu. Možnost organizovat v této zvláštní době turnaj WTA vnímáme jako ocenění úspěchů českého ženského tenisu a organizátorských kvalit našich pořadatelů. Jistě k tomu přispěl i rychlý bezproblémový restart sezony, během kterého jsme zvládli několik turnajů,“ uvedl prezident Českého tenisového svazu (ČTS) Ivo Kaderka.

Původně se měl ve stejném srpnovém termínu hrát Rogers Cup v Montrealu, který byl zrušen. „WTA hledala v této zvláštní mimořádné době místa a organizátory, kteří by připravili rychle a v garantované kvalitě skvělý turnaj. Díky společnému diplomatickému úsilí se nám podařilo získat turnaj do České republiky,“ dodal Kaderka.

„Turnaj WTA v roce 2020 na Spartě je splněný sen. Po celosvětové pandemii je jeho potvrzení a zařazení do provizorního kalendáře WTA skvělá zpráva. Skvělé české publikum se i letos dočká špičkového ženského tenisu,“ vyzdvihl ředitel turnaje David Trunda. Nachystány mají být mobilní tribuny s kapacitou 2000 míst, předprodej vstupenek začne v červenci.

Mezinárodní sezona je zastavená od března. WTA Tour začne 3. srpna v Palermu, mužský turnajový okruh ATP o jedenáct dnů později ve Washingtonu.

V Praze se uskuteční nový tenisový turnaj WTA
Hodnocení čtenářů1 Hlasování
95
90
Naše hodnocení

O nás

PressPort Magazín (ppmagazín.com; pressportmagazín.cz) je nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018. Vydává Pribil Production.

Další příspěvky
Svědectví dívky z šedé zóny o konfliktu na Ukrajině