SPECIÁL COVID-19: Aktualizované statistiky z domova i ze světa →
Miloš Vystrčil | FOTO: ods.cz

Václav Klaus: Vystrčil je tragický, sní o tom, že se stane poloprezidentem. Lidsky odporný kalkul

V ČT nesmí být zavádějící a agresivní rétorika moderátora, upozorňuje také někdejší hlava státu

XTV Diskusní pořady
Sponzorováno
Politika
Rubrika Politika PressPort Magazínu. Zabývá se vnitropolitickými tématy na celostátní úrovni, ale i regionálními.

Co soudí o tom, když se předseda Senátu Miloš Vystrčil dožaduje informací o zdravotním stavu prezidenta? Přijde po volbách velká chvíle Miloše Zemana? Jak hodnotí předvolební kampaň včetně skandálů šéfa ODS Petra Fialy či předsedy ANO Andreje Babiše? Co si myslí o offshorových společnostech a jaká je dnes podle něj míra nesvobody? Na tyto a další otázky včetně zhodnocení koalice SPOLU odpovídá ve svém pravidelném pořadu Pane prezidente Václav Klaus.

„Já pana Vystrčila – a nazývám to Vystrčilovštiny, kterými zaskvěl v posledních dnech –, prostě, já to nemohu vydýchat a považuji to za jednu z nejhrůznějších věcí, které se u nás politice v posledních letech vůbec staly. Je to drzost, arogance, zlý politický úmysl a ještě hloupost,“ podotýká Václav Klaus s tím, že touha vědět něco víc to u Vystrčila jistě není (Vystrčil zvažuje, že se Senát bude ptát Hradu na zdravotní stav prezidenta Miloše Zemana, pozn. red.).

„To bych si nechal hlavu useknout, že to tam není. To je součást politického souboje – politické hry. A u tohoto tragického člověka je to navíc jisté snění, když je druhou nejvýše postavenou ústavní osobou, což je post, na který nemá – nevím, jak se to vůbec mohlo stát –, tak on sní o tom, že kdyby náhodou zmizel prezident, tak on možná bude jakoby poloprezident. Mám pocit, že je tam i tento hrůzný a lidsky odporný kalkul,“ zdůrazňuje Václav Klaus a dodává, že lidé mají znát zdravotní stav hlavy státu přiměřeně.

„Po dohodě prezidenta a ošetřujících lékařů o tom má být vydáváno přiměřené komuniké. Znám dobře pana profesora Zaorala, který se stará o prezidenta Zemana – shodou okolností jsem jeho pacientem už léta –, a když jsem teď prožíval nějaké ty dny v nemocnici, tak on byl nedaleko. Je to nesmírně seriózní člověk, nejde mu o žádné politické hrátky. Určitě říká, co považuje za racionální a co odpovídá situaci.“

Na otázku, přijde-li po volbách velká chvíle Miloše Zemana, Václav Klaus odpovídá slovy: „Situace totálního rozbití jakéhokoli elementárního politického a občanského konsenzu v zemi samozřejmě postavení prezidenta zvyšuje a dává mu určitou šanci promluvit do věcí. Nicméně myslím, že jsou to zase velké oči těch pánů Vystrčilů a podobných jedinců.“

V souvislosti s dalším dotazem, jak hodnotí předvolební kampaň, Václav Klaus ostře kritizuje moderátora ČT Jakuba Železného: „Takhle to prostě nesmí vést. Nesmí být zavádějící, agresivní rétorika moderátora, který se vžívá do role prokurátora, vyšetřovatele, což myslím pan Železný splňuje dokonale.“ Podle Klause ČT dnes nepatří občanům, ale přivlastnilo si ji pár těchto moderátorů a pracovníků.

Více v pořadu XTV Pane prezidente.

vaší podpory si vážíme
Zde můžete podpořit
PressPort Magazín
DĚKUJEME
Václav Klaus: Vystrčil je tragický, sní o tom, že se stane poloprezidentem. Lidsky odporný kalkul
Hodnocení čtenářů0 Hlasů
0
0

O nás

PressPort Magazín (ppmagazín.com; pressportmagazín.cz) je nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018.

Základní sekce jsou:

  1. PUBLICISTIKA
  2. DOMOV
  3. SVĚT

Tyto sekce a jejich rubriky jsou označeny svoji základní barvou (oranžová a červená) a články z nich je možno najít i v dalších rubrikách, zejména v sekci Přehledně.

Ostatní rubriky jsou zcela samostatné a jsou označeny příslušnou barvou.

Vydává Pribil Production.

Tvorba
webů
Profesionální stránky levně >>