Politika
KOLÁŽ: PressPort Magazín (s využitím ilustrace Eleanor Shakespeare)

Václav Vojíř: Bary dostaly od médií strašnou masáž

Náš segment je v tuto chvíli dramaticky ohrožen, dodává majitel Bugsy’s Baru.

Podcasty
Nemáte čas nebo náladu číst? Poslouchejte. Rubrika Podcasty PressPort Magazínu sestává zejména z diskuzních pořadů našich partnerů, spolupracovníků, ale i redaktorů.
Naše hodnocení článku
48

Nejsme zlo. Zkulturňujeme konzumaci alkoholu. Bary ale dostaly od médií strašnou masáž. Náš segment je v tuto chvíli dramaticky ohrožen. To říká Václav Vojíř, jenž patří mezi první barmankou ligu a letos oslavil 25 let svého vyhlášeného Bugsy’s Baru poblíž Staroměstského náměstí, bohužel v situaci, kdy přemýšlí, co s byznysem udělá koronakrize, ale zároveň se pořád těší na to, co bude dál.

Takovou situaci Václav Vojíř v branži nepamatuje. „Kdykoli jsme měli nějaký závažný problém, který by připomínal svým dosahem současnou situaci, ať už to byly povodně, nebo prohibice nařízená po metanolové aféře, vždycky jsme viděli konec. Prostě jsme se kousli a řekli si: Jasně, je to v háji, ale teď to musíme překonat. Zase se to rozjede. Momentálně je to ale jinak. Nevidíme žádný konec. Mentálně mě krize ale moc nezasáhla, snažíme se držet i přesto na pozitivní vlně. Po ekonomické stránce nás to zasáhlo dramaticky, to musím říct na rovinu,“ konstatuje guru tuzemských barmanů Václav Vojíř.

„Noční život, kam s koktejlovým barem patříme – byť se naši práci snažíme dělat trochu jinak, abychom do pejorativního pojmu noční život nespadali, a snažíme se zkulturňovat konzumaci alkoholu a nahrazovat kvantitu kvalitou –, tak přesto trpíme uzávěrou nočního života. Pro nás bylo prostě fatální zkrácení provozní doby na rozdíl od běžných restaurací,“ dodává Václav Vojíř.

„V letním období byla určitá výhoda, že se orientujeme na českého hosta; zahraniční klientela tvoří asi 15 procent. To nás naši hosté nesmírně podrželi a chodili, aby nám vynahradili jarní restrikce. Náš segment je ale v tuto chvíli dramaticky ohrožen. Ze stran médií jsme byli neustále masírováni, že veškeré zlo se rodí během nočního života. Bary dostaly strašně na zadek,“ míní Václav Vojíř.

PODPOŘTE
PressPort Magazín
DĚKUJEME
Václav Vojíř: Bary dostaly od médií strašnou masáž
Hodnocení čtenářů2 Hlasy
68
48
Naše hodnocení
Diskusní pořady

Základní informace

PressPort Magazín (na doméně ppmagazin.com) je nezávislá celostátní publicistická platforma s orientací na tradiční hodnoty, která ctí svobodu slova a zakládá si na slušnosti, konstruktivní debatě a přitažlivé vizuální formě. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a všechny práce byly vykonávány bez nároku na honorář. PressPort Magazín si od té doby vybudoval slušnou pozici, kdy naše články přebírají i mainstreamoová tuzemská média. Z pohledu mediálního trhu jde o hotový produkt.