FOTO: archiv PressPort Magazínu

Vědci: Pro ženy je sex největší slastí, když mají v pořádku partnerské vztahy

Jejich nejerotogenější zónou je mozek

Životní styl
Rubrika Životní styl PressPort Magazínu sleduje současné trendy.

Za jakých okolností jsou ženy nejvíce vzrušené? Není žádným tajemstvím, že sex je v ženském světě trochu něco jiného než v mužském. Potřebujeme více něhy, pochopení, kudrlinek a vzájemného propojení, anebo si dokážeme užít bez předehry a v průběhu hádky?

Mezinárodní společnost pro sexuální medicínu (ISSM) se rozhodla provést zajímavý výzkum. Vědci pozorovali 42 žen, které byly po zhlédnutí erotického filmu vzrušovány svými partnery za pomoci nafukovacích gumových balonků. Muži přitom měli za úkol stimulovat převážně klín, masírovat ho a vyvíjet na něj po určenou dobu tlak.

Výsledky tohoto pozorování byly zveřejněny v odborném časopise Journal of Sexual Medicine. Žádným překvapením asi není, že ženy přitahuje něžné zacházení a důvěrně známá osoba. Úlety a drsný sex na jednu noc většinou nejsou nic pro nás. Dále se zjistilo, že více vzrušené jsou ženy, které mají své partnerské vztahy v pořádku. Oproti tomu ženy, kterým to ve vztahu nefunguje, byly napjaté, nervózní, a tak bylo velmi obtížné je vůbec vzrušit. Pro některé z nespokojených žen bylo dráždění dokonce nepříjemné až bolestivé. Je tedy jasné, že pro ženy je nejerotogenější zónou právě mozek.

Podtrženo sečteno, pokud má být žena v sexu spokojená, lehce vzrušitelná, potřebuje k tomu partnera, se kterým se cítí bezpečně. Dále musí být spokojená v osobním životě a nepociťovat ani stres, ani napětí.

Polovina žen není spokojena

Za takových okolností se z ní stane bohyně. No, tak nevím, jestli to mají s námi muži tak jednoduché, vezmeme-li v potaz, že třetina žen ze sedmi tisíc se v dalším průzkumu přiznala, že nemá chuť na sex. Přičemž osmdesát procent z nich bylo dlouhodobě vdaných či zadaných. „Spíš než zdravotní potíže stojí za chybějící sexuální touhou problémy vztahové,“ komentuje zjištění Adam Durčák, který se zabývá zdravou sexualitou.

Velkého průzkumu, který byl nedávno publikován v odborném medicínském žurnálu BMC Public Health, se účastnilo více než pět tisíc mužů a sedm tisíc žen ve věku od 16 do 74 let. Při analýze výsledku vědci zjistili, že téměř polovina žen není se svým sexuálním zdravím spokojena. U mužů stejný závěr potvrdilo jen sedmnáct procent dotázaných. Těch, kteří se přiznali k tomu, že je sex nezajímá, bylo patnáct procent.

Sexuologové a psychologové nejčastěji nezájem o sex spojují s nízkým libidem, s nímž se podle nich během svého života potýká více než polovina žen. Ztráta libida představuje jednu z jejich nejčastějších sexuálních obtíží. Podle Durčáka však může za ztrátu libida spíš než stav zdraví špatná komunikace mezi partnery o vzájemných potřebách, nedostatečná emocionální blízkost, ale i málo fyzického kontaktu, jako jsou doteky, objetí či polibky, které v ženách utvrzují partnerskou lásku.

Se sexem je to jaké s vínem

Kvalitní sex je také spojován s mládím, tedy obdobím, kdy jsme aktivní a plné života. Jenže poslední studie odhalují, že se sexem je to podobné jako s vínem. Pokud se tedy trápíte tím, že váš sexuální život není uspokojivý, nezoufejte. Vše se ještě podle vědců může změnit.

Do studie, kterou provedla antikoncepční aplikace Natural Cycles, se zapojilo 2600 žen různého věku. Ženy byly rozděleny do třech věkových kategorií, přičemž první skupinu tvořily mladé ženy do 23 let. Druhá skupina se zaměřila na ženy ve středním věku od 24 do 36 let a poslední skupinou byly ženy starší 36 let. Následně všechny účastnice dostaly sadu detailních otázek, mezi kterými nechyběly dotazy typu: Jak atraktivní se cítíte? Jak často máte orgasmus? Jak silné jsou vaše orgasmy? Kolikrát do týdne máte sex?

Po následném vyhodnocení vyšlo najevo, že nejstarší skupina žen se cítila atraktivněji než zbytek zúčastněných. Zároveň se mohla pochlubit silnějšími orgasmy i pravidelným sexuálním životem. Dále 87 procent starších žen uvedlo, že v posledním měsíci měly uspokojivý sex, který v mnoha případech skončil skvělým orgasmem. A jak zní jejich tajemství? Pravděpodobně důvěra nejen v sebe sama, ale především ke svému partnerovi.

Ženy mladší 23 let mají naopak nejen problém s uspokojivým sexem, ale především jim dělá vrásky nízká frekvence dosažených orgasmů.

vaší podpory si vážíme
Zde můžete podpořit
PressPort Magazín
DĚKUJEME
Vědci: Pro ženy je sex největší slastí, když mají v pořádku partnerské vztahy
Hodnocení čtenářů2 Hlasy
97
97
Redaktorka | překladatelka

Základní informace

PressPort Magazín (na doméně ppmagazin.com) je nezávislá celostátní publicistická platforma s orientací na tradiční hodnoty, která ctí svobodu slova a zakládá si na slušnosti, konstruktivní debatě a přitažlivé vizuální formě. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a všechny práce byly vykonávány bez nároku na honorář. PressPort Magazín si od té doby vybudoval slušnou pozici, kdy naše články přebírají i mainstreamoová tuzemská média. Z pohledu mediálního trhu jde o hotový produkt.