SPECIÁL COVID-19: Aktualizované statistiky z domova i ze světa →
ANETA KERNOVÁ | FOTO: archiv ppmagazínu.com

Video Anety Kernové o koronaviru sdílí celý svět. Dokonce i Robert F. Kennedy

Aktualizace:

Režisérka a herečka Aneta Kernová, se kterou nedávno přinesl ppmagazín.com rozhovor, natočila video, které nyní sdílí Robert F. Kennedy, synovec Johna F. Kennedyho.

Jedná se o informativní video, kde Aneta Kernová přibližuje události, které se staly v České Republice, a také vysvětluje, ze nošení roušek má smysl. Ve videu se objevují i přední čeští vědci, kteří potvrzují pozitivní účinek roušek.

PODPOŘTE
PressPort Magazín & naše autory
DĚKUJEME

Sama Aneta Kernová popsala ppmagazínu.com genezi videa slovy: „Oslovil mě Petr Ludwig, abych mu pomohla vytvořit video pro celý svět o pozitivním účinku roušek. Jelikož se s Petrem znám, tak jsem neváhala a za pár hodin jsem sehnala malý tým filmařů a společně jsme video natočili. Po několika strávených dnech ve střižně jsme video vypustily do světa a na YouTube se za víkend vyhoupla sledovanost na čtvrt miliónu. Na Instagramu se začalo šířit velmi rychle a lidé z celého světa posílají děkovné zprávy mně i Petrovi.“

Petr Ludwig je český konzultant, podnikatel a publicista. Zaměřuje se na téma prokrastinace, které zpracoval v knize Konec prokrastinace.  „Před dvěma hodinami sdílel naše video na svém Instagramu Robert F. Kennedy jr., kde žádal ostatní, ať šíři toto důležité video dál,“ dodala Aneta Kernová.

Reakce na video jsou velmi pozitivní. „A my doufáme, že to bude mít pozitivní dopad na ostatní země, kde se roušky ještě nenosí,“ uzavírá Aneta Kernová, přičemž o videu informuje už i světový tisk včetně takových periodik, jako je například The Guardian.

  • Autoři videa: Aneta Kernová, Petr Ludwig;
  • kamera: Lubomír Krupka;
  • zvuková postprodukce: BeLoud Studios – Bojan Bojic;
  • animace: Motionhouse.

O nás

PressPort Magazín (ppmagazín.com; pressportmagazín.cz) je nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018. Vydává Pribil Production.

Další příspěvky
Jsou tu vážnější problémy. Prymula našel zastání u Sokola i Viewegha