Volby: kandidovali i policisté. A už se mezi sebou odstřelují. Padají trestní oznámení

JINDŘICHŮV HRADEC – Sotvaže se zavřely volební místnosti, už tu máme první policejní bitku: několik strážců zákona v aktivní službě upozornilo včera ppmagazín.com na – dle jejich slov – „falešného” kandidáta sociální demokracie.

Byl jím podle nich por. Milan Synek. Ihned padlo trestní oznámení. Ale podavatelé v tomto případě ostrouhají. Zdá se, že přestřelili.

„Veřejně lhal voličům, že je právníkem v NOS PČR (Nezávislém odborovém svazu Policie ČR, pozn. red.),” tvrdí policisté s tím, že organizace žádného právníka nemá, což je patrné ze všech zápisu i z webových stránek. „Právní servis jí zprostředkovává jiný subjekt,“ dodávají.

Místopředseda NOS PČR Josef Malý potvrdil, že svaz oficiálním právníkem skutečně nedisponuje. Policisté po svém zjištění zkontaktovali ještě v sobotu Odborovou alianci IZS (integrovaného záchranného systému, pozn. red.). Ta podala bezprostředně nato na Synka trestní oznámení na Generální inspekci bezpečnostních sborů.

Synek sice v NOS PČR působí, ale v pozici předsedy rozhodčí komise. Ta rozhoduje například o vyloučení člena ze svazu aneb smiřuje spory mezi základními organizacemi. Podavatelé oznámení ale budou mít s velkou pravděpodobností smůlu.

Vystudoval práva na Masarykově univerzitě v Brně. Navíc Milan Synek je jeden z nejčestnějších lidí, které jsem potkal.

Policistův spolupracovník

První místopředsedkyně NOS PČR Libuše Branná ppmagazínu.com řekla: „My sice oficiálního právníka nemáme a právní služby nám poskytuje DAS, ale předseda rozhodčí komise provádí právní úkony, takže by se dalo svým způsobem říct, že u nás působí jako právník.“

Na stránkách ČSSD je u jeho jména v kolonce vzdělání uvedeno: vysokoškolské právnické. To ale může znamenat, že vystudoval například Policejní akademii. U sboru působí jako informatik.

„Vím, že má právní vzdělání, ale jaké, to vám neřeknu,“ dodala Branná. Místopředseda Malý uvedl, že vzdělání u svých členů svaz nezkoumá. Redakce ppmagazínu.com se se Synkem pokoušela spojit, ale nereagoval.

Jiní spolupracovníci Synka brání: „Vystudoval práva na Masarykově univerzitě v Brně. Navíc Milan Synek je jeden z nejčestnějších lidí, které jsem potkal, zvolil ho sjezd do funkce předsedy rozhodčí komise NOS PČR (vnitřní soud svazu) téměř 100% hlasů, což je asi sto předsedů základních organizací pod NOSem. Je to hlavní spolutvůrce vnitřních předpisů a celý svaz se na něho obrací s právními problémy. Oficiálně není právník NOSu, ale v podstatě tuto funkci zastává.“

Na svém profilu na sociální síti Synek poděkoval voličům: „Rád bych tímto poděkoval každému, kdo mi dal v komunálních volbách svůj hlas, a přestože jsem skončil neúspěšně ‚za čarou‘, na počty hlasů to prohra určitě nebyla, což je jen vaše zásluha.“

Funkce člena zastupitelstva obce je s výkonem služebního poměru příslušníka policie slučitelná, a to jak v případě, že by příslušník policie kandidoval jako nezávislý kandidát, resp. kandidoval za sdružení nezávislých kandidátů, tak i v případě, že je kandidátem uvedeným na kandidátní listině politické strany. Ale třebaže v Jindřichově Hradci zvítězili socialisté, Synek se do zastupitelstva nakonec nedostal.

Profilový obrázek
ppmagazín.com

ppmagazín.com je zpravodajsko-publicistická platforma. Sestává i z tematických příloh ppděti a ppženy & muži.

7 komentářů
  1. Autor se zmiňuje o tom, že to vadilo policistům..pěkná blbost, takto schovává svůj zdroj,aby to vypadalo,že mezi sebou valčíme..je nás hodně a blb se najde vždycky…za odborovou alianci se schovávají pouze tři, bývalá zhrzená policistka Lhotakova, která v rámci boji proti šikaně podává na různé policisty lživá udání, její přítel, a jeden kpt.z analytického oddělení…rozhodně takto veřejně psát o slušném poldovi, že se nestydíte, to už vám došla témata po schůzkách s Babišem ? Podívejte se raději na fungování dané aliance a mobing free institutu, to by bylo zajímavější

  2. Opakuji: článek je vyvážený, p. Synka nijak neočerňuje. Jsou předložena toliko fakta: za 1) bylo podáno TO.Za 2) s velkou pravděpodobností jeho podavatelé neuspějí. Za 3) proč jeho podavatelé neuspějí a proč přestřelili.Osobní rovina, kterou naznačujete, do zpravodajských článků nepatří. Když p. Synek kandidoval, musí v takovém případě počítat se zájmem veřejnosti. A pakliže se vyjádří k tomu, že na něj kolegové oznámení podali, jeho vyjádření zařadíme.Hezký den, mp

  3. A jeste posledni vec. Prave probiha proces o vyloučení Lhotakove z NOS, kde myslite, ze to skonci, u rozhodci komise a kdo ji predseda? Synek. Uz Vam to docvaklo? 💡

  4. Admin: me je uplne jedno kolikrát jste se s ni videl, tuto informaci Vam s nejvetsi pravdepodobnosti predala ona a podivate-li se na jeji profil, ma tam nekolik Vasich clanku, kde Vam predala informace, casto zavadejici a pak je na svem profilu sdili a dela, ze na to upozornuje nejen ona, ale i nekdo jiny. Co se takto zamerit na financovani MFI (kym a proc), nebo jejiho pritele, na ktereho bylo podano TO ze strany UBS a podobne? Co spocitat podane TO, stizbosti a podobne od Lhotakove a kolik jich bylo zamitnuto? Ona jiz ma statut uceloveho stezovatele a otravovace lidi. Dat TO je jednoduche, ale kolik tim zamestna lidi? Jeji nesmyslene TO stalo mnoho financnich prostredku, ale trestne to neni, stat se musi kazdym oznamenim zabyvat, stejne jako v tomto pripade.

  5. Děkujume za komentář, článek je ale vyvážený; přidali jsme i Vaši reakci. PS. S paní Petrou Lhotákovou jsem se viděl jednou v životě, a to velmi krátce. mp

  6. Tento dvorni pisalek MFI, OAIZS a Anakondy (Petry Lhotakove) zastupujici oba tyto subekty vubec netusi, o kom mluvi. Milan Synek, vystudoval prava na Masarykove univerzite, da se dohledat pomoci strycka gugla (trochu vice premyslet). Navic Milan Synek je jeden z nejcestnejsich lidi, ktere jsen potkal, zvolil ho sjezd do funkce predsedy rozhodci komise NOS PČR (vnitni soud svazu) temer 100% hlasy, coz je asi 100 predsedu zakladnich organizaci pod NOSem. Je to hlavni spolutvurce vnitrnich predpisu a cely svaz se na neho obraci s pravnimi problemy. Oficialne neni pravnik NOSu, ale v podstate tuto funkci zastava.Pane Pribil, probudte se, otevrete oci a nez neco napisete, zjistete si okolnosti podrobne a ne jen rychlim zavadejicim telefonatem na cleny predsednictva. Navic do kolonky zamestnani si kazdy muze napsat co chce, aby vyjadril sebe a svou podstatu pro vsechny, vcetne beznych lidi, kteri si pod nazvem predseda rozhodci komise asi nepredstavi pravy vyznam teto funkce.

Reagujte

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

■ nezávislýMAGAZÍN

PROJEKTY, to jsou dlouhodoběji sledovaná a obsahově rozsáhlejší témata (začasto sestávající z vícero článků), předně však společensky významná, která pravidelně sledujeme a aktualizujeme.

Czech CS English EN