Miloš Vystrčil | ILUSTRACE: PPM

Voliči v Jihlavě to očividně vidí jinak

Andrej Babiš se znovu přesvědčil, že většinový dvoukolák je pro něj smrt a na prezidenta kandidovat definitivně nebude.

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš pogratuloval vládní koalici k výhře v senátních volbách. Souboj mezi Janou Nagyovou a vítězným Milošem Vystrčilem označil za střet bezpráví s polistopadovým kartelem. Podle premiéra Petra Fialy je Vystrčilova výhra „osobní prohrou Andreje Babiše“. A co senátní volby ve skutečnosti ukázaly?

Glosy
Publicistická rubrika Glosy sestává z názorových článků autorů, kteří spolupracují s PPMagazínem.

Za 1) feministky se se svými kvótami na ženy mohou jít z fleku vycpat, protože zvýšit podíl žen v politice lze i naprosto přirozeně a bez levicových vymožeností.

Za 2) se znovu ukázalo, že jediné hlasy, který se počítají, nejsou ty na ulici, ale ty ve volební urně – sorry jako.

Za 3) Piráti i STAN dostali po zásluze nakašláno a znovu se ukázalo, kdo jsou ty dva nejslabší články ve vládě.

Za 4) je úplně jedno, jak moc si já a moje bublina myslíme, že ta nepovedená reinkarnace Václava Havla nemá v (čele) Senátu co dělat. Protože voliči v Jihlavě to očividně vidí úplně jinak…

5) Každý hlas se počítá, na každém hlasu záleží! Kdyby si cca 200 voličů JZH řeklo, že se jim v tom dešti nikam nechce, slavilo by teď v Kroměříži mandát ANO. (Ve druhém kole voleb do Senátu zvítězila na Kroměřížsku advokátka Jana Zwyrtek Hamplová; proslula jako kritička protipandemických opatření nebo svými výroky na protivládních demonstracích, pozn. red.)

6) Andrej Babiš se znovu přesvědčil, že většinový dvoukolák je pro něj smrt a na prezidenta kandidovat definitivně nebude.

7) Je paradoxní, že ač tu máme nejhorší vládu za posledních x let, ten, kdo ve volbách vyhořel, nebyla vůbec vláda, ale naopak opozice.

Protože volby nakonec, jako obvykle, nerozhodují ti, kteří zůstali brblat doma, ale ti, kteří vyrazili s platnou občankou směr volební místnost.

vaší podpory si vážíme
Zde můžete podpořit
PPMagazín
DĚKUJEME
Voliči v Jihlavě to očividně vidí jinak
Hodnocení čtenářů0 Hlasů
0
0

Základní informace

PressPort Magazín (na doméně ppmagazin.com) je nezávislá celostátní publicistická platforma s orientací na tradiční hodnoty, která ctí svobodu slova a zakládá si na slušnosti, konstruktivní debatě a přitažlivé vizuální formě. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a všechny práce byly vykonávány bez nároku na honorář. PressPort Magazín si od té doby vybudoval slušnou pozici, kdy naše články přebírají i mainstreamoová tuzemská média. Z pohledu mediálního trhu jde o hotový produkt.