Nyní čtete
Volkswagen možná bude muset nechat své továrny zavřené déle

Volkswagen možná bude muset nechat své továrny zavřené déle

Volkswagen možná bude muset nechat své továrny zavřené déle

Wolfsburg (Německo)/Puebla (Mexiko) – Německá automobilka Volkswagen možná bude muset nechat své továrny zavřené kvůli koronaviru déle, než se původně domnívala. Uvedl to dnes její šéf Herbert Diess. Největší výrobce aut na světě tento týden oznámil, že zavře své evropské továrny na dva až tři týdny, opatření se týká i mladoboleslavské automobilky Škoda Auto, která je součástí skupiny Volkswagen.

“Většina našich továren se zavírá na dva týdny, v některých regionech na tři. Je pravděpodobné, že tato opatření zůstanou zachována,” napsal Diess v příspěvku na síti LinkedIn.

Skupina Volkswagen vlastní celkem 12 značek. Patří mezi ně značky osobních aut Volkswagen, Audi, Seat, Škoda, Bentley, Bugatti, Lamborghini a Porsche, značky nákladních aut MAN a Scania a také užitkové vozy Volkswagen a motocykly Ducati.

“Šíření viru se do několika týdnů nezastaví. Proto musíme být připraveni žít s touto hrozbou dlouho – dokud nebude k dispozici účinný lék nebo vakcína,” upozornil Diess.

Volkswagen teď zavádí opatření, aby zajistil dostatečnou likviditu, své dodavatelské řetězce, a aby mohl pokračovat ve strategických projektech, jako je elektrický vůz ID.3 a dodávky bateriových článků.

Také čtěte
Vědec: Koronaviry zajímaly jen “podivíny”. Remdesivir je v Česku díky Antonínu Holému

Počet nakažených novým koronavirem v Německu přesáhl podle Institutu Roberta Kocha 16.000, agentura DPA ale na základě vlastních propočtů uvádí už více než 20.000. Minimálně 70 lidí onemocnění způsobenému koronavirem v Německu podlehlo.

Článek pokračuje

Jak se vám líbí článek?
1) Skvělé
0
2) Dobré
0
3) Průměr
0
4) nic moc
0
5) Katastrofa
0
Prohlédněte si komentáře (0)

Reagujte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


Nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a sestává z několika hlavních rubrik: ppinfo, postřehy a dalších a má i své subdomény (tematické přílohy ppděti aj.). Obsah je po uplynutí určité doby automaticky mazán a nahrazován aktuálním. 

 

2020 © ppmagazín.com. Publikování obsahu je bez písemného souhlasu zakázáno.

Design Pribil ProductionIČO: 06437176

Posunout nahoru