SPECIÁL COVID-19: Aktualizované statistiky z domova i ze světa →
Lockdown | KOLÁŽ: PressPort Magazín

Všechno, co nyní probíhá, je prý jedna velká propaganda. Zlobí se Tlustý, ale i Klaus

Zavírat? Hlavní motiv je prý volební kampaň

DĚKUJEME,
že sdílíte naše články
Aktualizace:
Sponzorováno
Hodnocení čtenářů0 Hlasování
0

V dnešním podcastu si můžete poslechnout, jak si Vlastimil Tlustý nebere servítky. „Jsem zděšen. Nejde jim o zastavení nákazy. Jde o likvidaci ekonomiky kvůli propagandě. Hlavní motiv je volební kampaň, což považuji za zločin,“ kritizuje vládu.

Na úvodní otázku, zda jde o výsměch umělcům, kteří přišli o práci, když si šel nyní exministr zdravotnictví Adam Vojtěch zazpívat do televize, odpovídá: „Je to pro mne důkaz, že všechno to, co nyní probíhá, je jedna velká propaganda. Možná bychom pro to mohli použít slovo komedie, kdy to vše je jenom z důvodu, aby si lidé mysleli, že je to děláno pro jejich záchranu – že je tihle pánové zachrání. Je to úplný nesmysl. A oni to svým chováním dokazují. To, že je to vlastně jenom uklidňování…“

Nato komentuje zprávu serveru idnes.cz Vláda zavře kulturu, sport a omezí školy i hospody. Nemocnicím uleví hotely: „V titulku jsou dvě slova, z nichž jedno považuji za hrozné a to druhé za přijatelné. To hrozné slovo je ,zavře‘, myslím v duchu toho, co je pravda – že jde o uklidňování, že jde o zpomalování, že nejde o zastavení nákazy. To, že bude infikována část společnosti, je jisté. To, že se některé lidi s vážnými problémy nepodaří zachránit, to je také jisté. A ti pánové to musí vědět. Ale snaží se vytvořit atmosféru pro část voličů, protože hlavní motiv je tady volební kampaň, což považuji za zločin – to, že nejde o řešení krize virové, že jde o likvidaci ekonomiky kvůli propagandě,“ kritizuje kabinet Tlustý.

Omezovat, to ano, ale zakazovat ne

„‚Omezovat‘, což je druhé slovo, to už ano. Nemůžeme dovolit, aby to propuklo na plné pecky, ale zavírat? Jsem zděšen,“ podotýká.

PODPOŘTE
PressPort Magazín
DĚKUJEME

„Nestrašte a nevyhrožujte,“ vzkazuje podobně premiérovi Andreji Babišovi (ANO) a ministru zdravotnictví Romanu Prymulovi (za ANO) spolu se svými spolupracovníky bývalý prezident Václav Klaus.

„Považujeme za nutné říci právě teď zřetelně a nahlas, že strašení a vyhrožování občanům, jaké předvedli pánové Babiš a Prymula (na páteční tiskové konferenci), je rezignací na seriózní přístup k řešení dnešní situace a na poskytování pravdivých informací,“ odmítá Klaus projev k občanům od předsedy vlády.

Jako příklad jak Klaus, tak jeho spolupracovníci uvádějí výroky o exponenciálním růstu nakažených. „Nestrašme se. Nepoužívejme výroky typu, že u nás nastal exponenciální růst počtu nakažených. To jen prozrazuje nedostatečnou znalost jednoduché matematiky. Počet nakažených (nemluvě o tom, že to není počet nemocných) exponenciálně neroste,“ píše v prohlášení Klaus spolu se šéfem politického odboru Klausovy prezidentské kanceláře Ladislavem Jaklem a s ekonomem a členem Národní ekonomické rady vlády Jiřím Weiglem.

Bývalý prezident pak vládní činitele upozornil, že už i připuštěním uzavření společnosti a ekonomiky, způsobují obrovské ekonomické náklady.

„Nejen eventuálně uskutečněný lockdown ekonomiky a společnosti, ale i výroky o možném lockdownu z úst předsedy vlády mají v okamžiku jejich vyslovení obrovské ekonomické náklady. Zásadním způsobem už dnes podvazují veškerou ekonomickou aktivitu. Vzniká bludný kruh, který bude obtížné opustit,“ varuje.

Všechno, co nyní probíhá, je prý jedna velká propaganda. Zlobí se Tlustý, ale i Klaus
Hodnocení čtenářů0 Hlasování
0

O nás

PressPort Magazín (ppmagazín.com; pressportmagazín.cz) je nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018. Vydává Pribil Production.

Další příspěvky
Lékařka: Proti covidu se očkovat nechám. Mám pro to řadu důvodů