Nyní čtete
Vyjádření k informacím Deníku N.

Vyjádření k informacím Deníku N.

  • Vyjádření k informacím, které o mně publikoval dne 22. 11. 2019 Deník N. a které nekriticky převzala další média.

Nechce se mi vyjadřovat novinářům, co mi dnes volají. Doufám, že si to nevezmou osobně. Deník N., zdá se, o mně píše: prý jsem hnán před soud kvůli pomluvě exministra Chovance.

Přitom je to nedávno, co jsem pravomocně vyhrál trestní stíhání z údajného přečinu pomluvy; ve věci hrál zásadní roli p. Chovanec, resp. jeho poradce. Toto trestní stíhání se stalo předmětem odborných přednášek jako příklad účelovosti a objednávky a bude i součástí jedné odborné publikace. Stát mi nato uhradil výdaje a tak dále.

Pakliže by psal Deník N pravdu, soudím, že bych znal v druhém případě obžalobu, domnívám se, že bych byl v dané věci, o které deník píše – tedy, že jsem si něco vymyslel o policistech –, seznámen s nějakým spisem. A tak dále.

Slušný pán z ČTK mi říkal, že je to snad informace od nějakého anonymního zdroje z policie. Tak doufám, že GIBS vyšetří opětovný únik ze spisu, k němuž došlo několikrát i v případě prvním (je-li ona informace Deníku N pravdivá).

Co k tomu dodat, je nepříjemné být opět v médiích, ale na druhou stranu, pokud na mě Deník N či snad policie nemá z dob, kdy jsem pracoval jako novinář, nic jiného než údajný přečin pomluvy, tak je to vlastně optimistická zpráva.

Asi jde o text z doby, kdy jsem se ještě věnoval novinařině a dával prostor policistům a expolicistům. Současně je zajímavé, že jsem neustále údajně žalován z nějakého přečinu pomluvy, ale že jsem sám permanentním subjektem takových pomluv už nikoho věru nezajímá.

Příklad, jak informuje Deník N.: Přibil v textu psal, že Chovanec s tehdejším policejním prezidentem Tomášem Tuhým ovlivňoval vyšetřovatele kauzy Pavla Nevtípila. Policisté citovaní v článku ale… Pro porovnání odkaz níže.

To samé převzal ČRo. Není tohle snad pomluva?

Na druhou stranu mít gangsterskou pověst se vyplatí. Pěkný holky na to letěj víc, než kdybych byl zaměstnán coby mravně neposkvrněný „chlapec“ v Deníku N., pročež mne trochu trápí, že Mafra, kde jsem svého času působil, vyhrála jednoznačně i spor ohledně mého článku o Bison & Rose (žalující).

Také čtěte

Zde odkaz k prvnímu případu.

Zde k druhému.

V případě užití některé z citací žádám o zveřejnění odkazu na nový román, o němž se v Čechách psát přirozeně nesmí, více na marekpribil.cz anebo zde.

Současně děkuji, sledujete-li tento web, kde se snažíme zařazovat podnětné (alespoň doufám) názorové články různých externích autorů.

Jak se vám líbí článek?
1) Skvělé
0
2) Dobré
1
3) Průměr
0
4) Nic moc
1
5) Katastrofa
2
Prohlédněte si komentáře (0)

Reagujte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


PressPort Magazín je nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a sestává z několika hlavních rubrik: ppinfo, postřehy a dalších a má i své subdomény (tematické přílohy ppděti aj.). Každý den přinášíme čerstvé zprávy z domova i ze světa na doménách ppmagazin.com či pressportmagazin.cz. Obsah je po uplynutí určité doby automaticky mazán a nahrazován aktuálním. 

 

2020 © ppmagazín.com. Publikování obsahu je bez písemného souhlasu zakázáno.

Design Pribil ProductionIČO: 06437176

Posunout nahoru