KOLÁŽ: PPM

Vzpomínky z eldéenky: kovboj Herbert

Noha ho bolela jako prase, ale protože byl drsňák, tak si nikdy nestěžoval a odmítal mé nabídky prášků proti bolesti.

Dneska jsem si připomněla jednoho z mých nejoblíbenějších pacientů z dob, kdy jsem ještě pracovala na eldéence ve Státech.

Životní styl
Rubrika Životní styl sleduje současné trendy a popisuje je v názorových článcích.

Mým nejoblíbenějším pacientem býval Herbert. Herbert byl asi osmdesátiletý bývalý řidič dálkových kamionů a srdcem kovboj. Herbert mel úžasnou přehazovačku z bílých vlasů, které, když byly nepřehozené, mu dosahovaly až pod lopatky. Každé ráno vlasy zezadu přehodil a pečlivě spirálovitě naaranžoval tak, ze pokrývaly celou rozsáhlou pleš, a upředl tak, že se konce stáčely do takové spirálovitě býčí kudrny.

Herbert byl drsňák. Běda, aby mu někdo nabízel pomoc s něčím, co zvládl sám. Kvůli cévní chorobě ztratil už kdysi dávno jednu nohu a na druhé jsem mu dennodenně myla a obvazovala obrovské otevřené boláky. V televizi koukal buď na automobilové závody a aukce, nebo na dokumenty o divokém západu či na reality show o dřevorubcích a o rybářích na History Channel. 

Jednou za několik měsíců měl den, kdy si pouštěl (a to pak hodne nahlas a běda, kdyby někdo protestoval, to se pak rozčílil) Johnnyho Cashe a jiné mně neznámé mistry tradiční country.

Noha ho bolela jako prase, ale protože byl drsňák, tak si nikdy nestěžoval a odmítal mé nabídky prášků proti bolesti. Jen zachmuřeně koukal a odháněl me pryč. Jednou mi řekl, že už toho má dost a že chce, aby ho doktor zbavil i té druhé nohy, aby tady nemusel sedět a čučet na me ze dveří a aby namísto toho mohl jít ještě dělat něco, co ho baví. Načež se zakoukal na záběry lesa, louky a jakýchsi chlapů s koňmi, co zrovna běžely v televizi.

Jeho hrozně milá neteř, co ho chodila navštěvovat, mu nosila sáčky s čokoládičkami – takovými těmi mini baleními Kit-Kat nebo Snickers. Jednou, když jsem mu zafáčovala tu jeho nohu a zvedla se od toho (vždycky jsem u toho seděla na zemi a on přede mnou ve vozíčku), tak jsem koukala, ze na stolečku vedle mne se objevily tři do komínku srovnané čokoládičky. Pro jistotu jsem se zeptala: „To je pro me?“

„No, pro koho asi,“ houkl Herbert. Od té doby se na tom stolečku čokoládičky objevovaly pravidelně. Nechť odpočívá v pokoji.

KOLÁŽ: PPM

Další vzpomínka na dobu, kdy jsem ještě pracovala na eldéence, je na Grace, co se ve skutečností jmenovala Frances. Zemřela tak, jak žila. Její poslední slova byla: „Jsem okay.“

vaší podpory si vážíme
Zde můžete podpořit
PPMagazín
DĚKUJEME
Vzpomínky z eldéenky: kovboj Herbert
Hodnocení čtenářů0 Hlasů
0
0

Základní informace

PressPort Magazín (na doméně ppmagazin.com) je nezávislá celostátní publicistická platforma s orientací na tradiční hodnoty, která ctí svobodu slova a zakládá si na slušnosti, konstruktivní debatě a přitažlivé vizuální formě. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a všechny práce byly vykonávány bez nároku na honorář. PressPort Magazín si od té doby vybudoval slušnou pozici, kdy naše články přebírají i mainstreamoová tuzemská média. Z pohledu mediálního trhu jde o hotový produkt.