SPECIÁL COVID-19: Aktualizované statistiky z domova i ze světa →
Ondřej Profant | KOLÁŽ: ppmagazín.com

Web za státní milióny radil českým učitelkám, jak dosáhnout orgasmu. Pirátský poslanec ho nyní zrušil

Aktualizace:
Hodnocení čtenářů2 Hlasování
94

Internetový portál pro učitele a studenty přišel daňové poplatníky na milióny korun. Místo praktických informací o vzdělávání nabízel ještě nedávno články o análním sexu, tantrické masáži či erotice.

Před deseti lety byl protežovanou vlajkovou lodí ministerstva školství. Ale místo slibovaných informací vzdělávacího charakteru jste se na něm ještě před několika málo měsíci dočetli, že „kombinace vášně, vzrušení a silných emocí vymaže veškerý stres a pomůže vám skvěle se uvolnit.“ Inzerovanou masáž si mohli kantoři dopřát z rukou profesionálek v erotickém salonu.

„Vzhledem k tomu, že tato hodinová masáž od nahaté studentky vyšla na tři tisíce korun, běžný český pedagog s dvacetitisícovým platem si ji nemohl dovolit,“ spekuluje nad koncem školského portálu učitel Aleš S.

Tvůrci obdrželi 14,5 miliónu

Původně měl internetový portál nabízet nápady, zprostředkovávat informace o vzdělávacích trendech jak u nás, tak v zahraničí. Na web „dostal“ před lety od školství příspěvek dnešní pirátský poslanec Ondřej Profant. Komise na ministerstvu totiž doporučila udělit společnosti SPHV, v níž figuroval, dotaci ve výši 14,5 miliónu korun na tvorbu dvou školských stránek: na projekt Webhumanita.cz získal spolek SPHV od ministerstva 4,6 miliónu; stránky obsahovaly 11 článků, dnes neexistují.

Obdobné to bylo s „erotickým“ projektem WebTolerance.cz; ten byl realizován z grantu ministerstva v rámci dotačního programu na podporu vzdělávání národnostních menšin. Lidové noviny už před lety informovaly, že se Profant sám označil za tvůrce portálu.

Ondřej Profant se narodil v roce 1988 v Praze. Studoval obor Obecná informatika na Matematicko-fyzikální fakultě UK v Praze. Studia nedokončil. Po zvolení do Sněmovny v říjnu 2017 se rozhodl vzdát postu zastupitele.

V médiích byla událost propírána nikoli vzhledem k erotičnu, ale zejména s ohledem na to, že Profantův otec byl členem komise, která o grantech rozhodovala. „Otec pracoval na ministerstvu školství. Byl předsedou komise, která obecně udělovala tyto granty. Když se hlasovalo o tomto, tak nahlásil střet zájmů. Z toho i plyne, že se znal s dalšími členy SPHV,“ vyjádřil se Profant.

Na stránkách, jež měly šířit toleranci k menšinám, jste ještě loni mohli najít kromě zmíněného článku o tantra masáži rady dámám (učitelkám), jak dosáhnout vrcholku blaha; dobrý orgasmus se podle Pirátů asi rovná kvalitně odvedené práci ve školní učebně.

„V každém případě zkuste svému partnerovi říci,“ dozvěděly se pedagožky, „která fáze ženského cyklu je pro vás tou nejpřijatelnější a tam začněte na dosáhnutí orgasmu pracovat. Vy nejlépe znáte své ženské tělo!“

Zkuste partnerovi říci, která fáze ženského cyklu je pro vás tou nejpřijatelnější a tam začněte na dosáhnutí orgasmu pracovat.

RADA PRO ČESKÉ UČITELKY

Anebo byl učitelkám podsouván formou reklamního sdělení jakýsi přípravek, který „způsobuje uvolnění hladké svaloviny“, a tak se dá prý tento produkt pojímat také „jako ideální pomocník pro páry, které chtějí zkusit anální sex“.

Web raději zrušil

Podpořte
PressPort Magazín a naše autory
děkujeme

Jelikož redakce ppmagazínu.cz problematiku zmíněných dotací sleduje dlouhodobě, aktuálně Profant, velký zastánce digitalizace Česka, raději web zrušil; při zadání adresy dnes vyskočí upozornění, že je doména registrovaná. Ke svému „přivýdělku“ se Profant moc nezná. „Projekty rozhodně neobnášely pouze tvorbu webů. Byly podrobeny auditu. Velká část financí (více než 50%) šla na autorsko-právní poplatky na knihy, které tyto projekty volně uveřejňovaly,“ uzavřel.

Web za státní milióny radil českým učitelkám, jak dosáhnout orgasmu. Pirátský poslanec ho nyní zrušil
Hodnocení čtenářů2 Hlasování
94

O nás

PressPort Magazín (ppmagazín.com; pressportmagazín.cz) je nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018. Vydává Pribil Production.

Další příspěvky
Přelomový objev poblíž Stonehenge