SPECIÁL COVID-19: AKTUALIZOVANÉ PODROBNÉ STATISTIKY Z ČESKÉ REPUBLIKY A SVĚTA →
Tým speciálních činností. | FOTO: ZZS HMP

Z první linie: Vypadáme jak z postapokalyptických filmů, líčí vedoucí lékař pražské záchranky

Aktualizace:
Hodnocení čtenářů0 Hlasování
0

Hostem rozhovoru je vedoucí lékař oblasti ze Zdravotnické záchranné služby hlavního města Prahy Ondřej Felix. Jak vnímá skutečnost, že je lidé berou jako hrdiny dnešní doby? A jak se změnil jeho pracovní den poté, co propukla korovirová pandemie?

„Je to velice hezké, že nás všichni podporují, že se všichni starají o to, abychom se měli pěkně. Aby celý ten tým, co je v první linii, poskytoval nadále péči, kterou poskytuje. Nicméně my jsme si tuhle práci zvolili sami, šli jsme do ní se všemi riziky, které známe. A pro nás je to práce jako každá jiná,“ líčí vedoucí lékař oblasti ze Zdravotnické záchranné služby hlavního města Prahy Ondřej Felix.

Podpořte
PressPort Magazín
děkujeme

„Když to řeknu za sebe, pro mě hrdinové nejsme. Hrdinové jsou spíš lidé, kteří pracují bez toho, aniž by měli v popisu práce se setkat s infekčním prostředím – prodavači, uklízeči. Všichni ti, kteří pro nás nasazují život, aniž by museli. Pro nás je to denní rutina. Můj den se nyní změnil jedině v tom, že nosím věci, které jsem si předtím neoblékal – nosíme roušky, respirátory, brýle, obličejové masky. Pro nás je to opakování denního chleba, akorát chodíme v plné polní,“ dodává v pořadu XTV vedoucí lékař Ondřej Felix s tím, že jsou velmi dobře vybaveni.

„Nyní jsme dostali nové celoobličejové masky, takže chodíme jak z nějakých postapokalyptických filmů, nicméně je to ta nejlepší ochrana, co může být.“

Hodnocení čtenářů0 Hlasování
0

O nás

PressPort Magazín (ppmagazín.com; pressportmagazín.cz) je nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018. Vydává Pribil Production.

Další příspěvky
Hrádela: Nechtěl bych být v kůži svého klienta