Nyní čtete
Za deset dní vypukne v Praze jamajské taneční šílenství
 
 

Za deset dní vypukne v Praze jamajské taneční šílenství

  • Dancehall je kultura – tanec, který pochází z Jamajky. Nejerotičtější tanec na světě.

Ve světě o této události informují televizní stanice, dokonce i na Jamajce, v tuzemsku je ticho po pěšině. Zatím… Největší dancehallový kemp v Česku vypukne totiž už za deset dní.

Dancehall je kultura, tanec, který pochází z Jamajky, země, která je typická svým temperamentem a srdečností. Za pár dní v hlavním městě naší vlasti budete mít možnost zažít tohle vše na vlastní kůži, neboť Praha přivítá největší dancehallový kemp v Česku s názvem Wah gwaan Prague?, neboli Jak se máš, Praho?

Na tomto kempu budou vyučovat špičkoví tanečníci, z čehož pět jich přijede přímo z karibského ostrova Jamajka. Jedná se tak o jedinečnou možnost v Česku zažít autentický jamajský vibe spolu s jamajským jídlem, povídáním si o jamajské kultuře, party a mnoho dalšího. 

Kemp je určený pro všechny úrovně tanečníků, to znamená, že zatančit si může úplný začátečník i profesionál; lektoři naučí dancehall opravdu každého.

Pops Xqlusiv a Shanky Equanoxx jsou zakladatelé svých crew (Xqlusiv Crew a Equanoxx Crew), tedy tanečních skupin, které momentálně patří mezi ty nejpopulárnější na Jamajce.

Godzilla je kromě špičkového tancování také známý jako zpěvák, který si ke svým písničkám vymýšlí taneční pohyby, které jsou momentálně velkým hitem nejen na Jamajce. Famous je jeden z mála tanečníků, kteří tancovali s Boglem (ikona dancehallu, tanečník, který se považuje za zakladatele dancehallu a který ho nejvíce proslavil). Melpo Mellz je jedna z prvních evropských tanečnic, která začala jezdit na Jamajku, kromě taneční lekce se od ní můžete dovědět pohled znalého Evropana na tuto kulturu.

Také čtěte

Velvet je asi ze všech pozvaných lektorů nejvíce pohybově flexibilní, lekce s ní vás naučí kouskům, které většina z vás doteď nezažila.

Organizátorem akce je Miroslava Nováková (na videu vpředu, pozn. red.), která kromě toho, že je sama dancehallovou tanečnicí, již několik událostí v Praze pořádala, pravidelně jezdí na Jamajku, a tak nepochybujte o tom, že vám do Prahy přiváží to nejlepší z oboru. Registrovat na tento kemp můžete přes web www.meerastyle.cz.

Jak se vám líbí článek?
1) Skvělé
3
2) Dobré
0
3) Průměrné
0
4) Nic moc
1
5) Katastrofa
0
Prohlédněte si komentáře (0)

Reagujte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


Nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a sestává z několika hlavních rubrik: ppinfo, postřehy a dalších a má i své subdomény (tematické přílohy ppděti aj.). Za týden měl web sto tisíc individuálních přístupů. Za měsíc čtvrt miliónu.

 

2019 © ppmagazín.com, Pribil Publishers. Publikování obsahu je bez písemného souhlasu zakázáno. Design Pribil Publishers. IČO: 06437176

Posunout nahoru