Zajímavý vývoj: Ptáček postoupil podnět policistů, o kterém jsme informovali, GIBS, žalobcům i policejnímu prezidiu

PRAHA – V úterý zveřejnil ppmagazín.com článek, kde citoval z podnětu, který obdržel pražský policejní ředitel plk. Jan Ptáček. Článek vzbudil pozornost: Výbušná výpověď: Čtveřice vyšetřovatelů promluvila. Kauza Čapí hnízdo vznikla na příkaz Chovance, tvrdí. Nejnovější vývoj je zajímavý a ilustruje i fakt, že situace v policii je nyní vypjatá.

Vycházeli jsme a citovali z řádně zaevidovaného podnětu – listiny, kterou v článku zmínění policisté podali k rukám šéfa pražské policie plk. Jana Ptáčka. Dodejme, že se netýká pouze sledované kauzy Čapí hnízdo, ale mnohých dalších případů, mimo jiné například Tunelu Blanka.

O věci bylo informováno policejní prezidium, Městské státní zastupitelství v Praze a Vrchní státní zastupitelství v Praze.
ZMOCNĚNKYNĚ POLICISTŮ PETRA LHOTÁKOVÁ

Zmocněnkyně policistů Petra Lhotáková dnes pro pp_magazín uvedla: „Podle nejnovějších informací byl podnět zaslaný krajskému řediteli Praha plk. Mgr. Ptáčkovi ze dne 4. 11. 2018 ve věci tolerovaného protiprávního jednání na hospodářské kriminálce v Praze postoupen řediteli na GIBS. Též mi bylo sděleno, že o věci bylo informováno policejní prezidium, Městské státní zastupitelství v Praze a Vrchní státní zastupitelství v Praze.“

Zmocněnkyně vyšetřovatelů vychází z informací, které jí dle jejích slov sdělil dnešního dne plk. Ptáček, jak i prokázala. Nejde tedy ze strany policistů o bezvýznamné podání, když se jím budou zabývat příslušné orgány. Vývoj událostí budeme sledovat s tím, že zmocněnkyně slíbila uvolnit další informace k tématu. 

Všechny články k tématu:

Všechny články k tématu:
Profilový obrázek
ppmagazín.com

ppmagazín.com je zpravodajsko-publicistická platforma. Sestává i z tematických příloh ppděti a ppženy & muži.

1 komentář

Reagujte

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

■ nezávislýMAGAZÍN

PROJEKTY

PROJEKTY, to jsou dlouhodoběji sledovaná a obsahově rozsáhlejší témata (začasto sestávající z vícero článků), předně však společensky významná, která pravidelně sledujeme a aktualizujeme.

Nejnovější | vše >>

Czech CS English EN