Zákaz vycházení je k ničemu, říká hejtman Jiří Čunek

Úředníkům a politikům na home-office snížit platy. Vše zvládneme, ale ve válečných podmínkách, dodává.

Jiří Čunek | KOLÁŽ: PPM

Jak zvládne Zlínský kraj očekávaný vrchol epidemie, když nemocnicím chybí stovky zdravotníků? Už je znám viník úniku kyanidu do Bečvy? Jak se hejtman Zlínského kraje a senátor Jiří Čunek dívá na záměr, aby KDU-ČSL kandidovala do Sněmovny společně s ODS a TOP 09? Potřebuje Česká republika Senát? A spolupracoval by s Piráty, kteří dle jeho slov pohrdají voliči?

Podcasty
Nemáte čas anebo náladu číst? Poslouchejte. Rubrika Podcasty sestává zejména z diskuzních pořadů našich partnerů a spolupracovníků.

„Činnost současné vlády hodnotím i s určitým pochopením, protože lidé mají na vládu nepřiměřená očekávání, že nás vláda ochrání od všeho. Tomu tak není. Jsme lidé smrtelní. Umírat budeme. Podívejte, v Evropě se politické reprezentace obecně – ve Francii hlavně – postavily do role, že nikdo z občanů nemusí mít žádnou odpovědnost, protože všechno za něj udělá vláda, a v těchto podmínkách přišel koronavirus. A zdá se mi, že některá očekávání jsou příliš velká,“ říká Jiří Čunek.

A dodává: „Koronavirus je pro všechny vlády světa nová věc, a tím pádem i ta opatření, která se dělají, tak nejsou známa dopředu. Nicméně některá z nich jsou podle mě chybná a zbytečná. Některým hejtmanům nám přijde záměrně chybné to, že vláda řekla, že tam, kde jsou lékařské fakulty, tak jsou povinni šéfové těchto fakult příslušnému hejtmanovi nahlásit mediky. No jo, ale pak jsou kraje, které lékařské fakulty nemají, takže jsme žádné mediky nedostali… Mělo to být tak – a nechápu, jak je to možné –, že tam, kde je medik trvale bydlištěm, tak tam by se měl přihlásit. Už čtrnáct dní se za to bijeme, ale nic… To jsou vážné věci, protože to jsou desítky lidí, které potom v některých krajích chybí. Stejně hloupý mi přijde zákaz nočního vycházení.“

vaší podpory si vážíme
Zde můžete podpořit
PPMagazín
DĚKUJEME
Zákaz vycházení je k ničemu, říká hejtman Jiří Čunek
Hodnocení čtenářů1 Hlas
94
94
Diskusní pořady

Základní informace

PressPort Magazín (na doméně ppmagazin.com) je nezávislá celostátní publicistická platforma s orientací na tradiční hodnoty, která ctí svobodu slova a zakládá si na slušnosti, konstruktivní debatě a přitažlivé vizuální formě. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a všechny práce byly vykonávány bez nároku na honorář. PressPort Magazín si od té doby vybudoval slušnou pozici, kdy naše články přebírají i mainstreamoová tuzemská média. Z pohledu mediálního trhu jde o hotový produkt.