Nyní čtete
Žalovaný expremiér Sobotka vyhrál. Zničil mi život, tvrdil u soudu žalobce

Žalovaný expremiér Sobotka vyhrál. Zničil mi život, tvrdil u soudu žalobce

Manželství se mu nevyvedlo, žena ho opustila. Politická kariéra skončila v troskách poté, co dovedl ČSSD, hegemona politické scény, na hranici volitelnosti. A k tomu všemu čelí ještě soudům. V prvním případě se na něj usmálo štěstí, vyhrál, ale žalobce tvrdí, že mu expremiér Bohuslav Sobotka zničil život.

Žalobce uvedl u Obvodního soudu pro Prahu 1, že 26. června 2014 poslankyně Miroslava Němcová (ODS), předsedkyně sněmovního mandátového a imunitního výboru, podala písemnou interpelaci na předsedu vlády Sobotku ve věci sjednávání úvěrových smluv. 

Němcová se na něj konkrétně obrátila ve věci podezření z pochybných praktik některých společností, které při sjednávání úvěrových smluv při nákupu ojetých automobilů v autobazarech údajně špatně vypočítávají RPSN (roční procentní sazbu nákladů, pozn. red.).

Sobotka měl ve své odpovědi poškodit práva žalobce, znevážit jeho důvěryhodnost, poškodit jeho lidskou důstojnost, osobní čest, dobrou pověst. „Poškozen byl morálně, společensky i po stránce zdravotní i rodinné, neoprávněně bylo tímto zasaženo do jeho soukromého a rodinného života, přišel tím o možnost odpovídajícího zaměstnání a tím mu vznikla újma,“ zaznělo u soudu.

Žalobce vytýkal Sobotkovi, že jako premiér věděl nebo měl vědět, že jeho tvrzení jsou nepravdivá a měl možnost si opatřit listiny, ze kterých tato skutečnost vyplývá. 

Poukázal na to, že Sobotka poskytl vědomě poslankyni Němcové nepravdivé informace, aby ho poškodil. „Svým vyjádřením Sobotka záměrně zpochybnil žalobcovu profesionalitu a odbornost. Žalobce měl za to, že svými nepravdivými informacemi v odpovědi na interpelaci Sobotka veřejně dehonestoval jeho osobu, a za to požadoval omluvu,“ zaznělo také.

Neštěstí v lásce, štěstí u soudu

Zatímco manželství Bohuslavu Sobotkovi zkrachovalo, u soudu se mu dařilo. | KOLÁŽ: ppmagazín.com

Budeme-li citovat z rozsudku soudkyně Jaroslavy Novákové, tak soud dospěl na základě dokazování provedeného listinami k následujícím skutkovým zjištěním:

Také čtěte

„Žalovaný činil vyjádření v odpovědi na základě podkladů ministerstva průmyslu a obchodu, respektive České obchodní inspekce, kdy tato vyjádření jsou citací stanovisek těchto centrálních úřadů. Soud vyšel z toho, že žalovaný pronesl odpověď na interpelaci v rámci výkonu funkce premiéra. Jednal v rámci svojí ústavní funkce. Premiér je osoba, která v rámci výkonu svých ústavních funkcí jedná za stát a jménem státu.“ 

Na základě výše uvedeného soud žalobu pro nedostatek pasivní legitimace na straně žalovaného v celém rozsahu zamítl, takže se Sobotka nemusí žalobci na své náklady omluvit na stránkách tuzemských celostátních deníků. A také nemusí hradit náhradu nákladů řízení ve výši 17 666 korun.

O dalších soudech, kde je Sobotka v roli žalovaného budeme informovat.

Jak se vám líbí článek?
1) Skvělé
2
2) Dobré
0
3) Průměr
0
4) Nic moc
0
5) Katastrofa
0
Prohlédněte si komentáře (0)

Reagujte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


PressPort Magazín je nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a sestává z několika hlavních rubrik: ppinfo, postřehy a dalších a má i své subdomény (tematické přílohy ppděti aj.). Každý den přinášíme čerstvé zprávy z domova i ze světa na doménách ppmagazin.com či pressportmagazin.cz. Obsah je po uplynutí určité doby automaticky mazán a nahrazován aktuálním. 

 

2020 © ppmagazín.com. Publikování obsahu je bez písemného souhlasu zakázáno.

Design Pribil ProductionIČO: 06437176

Posunout nahoru