SPECIÁL COVID-19: Aktualizované statistiky z domova i ze světa →
Obavy místních jsou zbytečné. Lev je za ohradou s elektrickým jištěním, nikam neuteče, tvrdil ještě nedávno chovatel. | FOTO: ppmagazín.com

Zastřelení lvi: Rodina mrtvého si najala advokátku Kramného, aby napadla policii

Aktualizace:
Hodnocení čtenářů1 Hlasování
81
58

Otec mrtvého chovatele trvá na tom, že dvouletou lvici Ljubu policisté zastřelili zbytečně. Byla v odděleném kotci a s útokem prý neměla nic společného. Více světla do podivného případu by měly vnést výsledky chovatelovy pitvy. Závěry by měly být známy během příštího týdne.

Před třemi týdny za ne zcela jasných okolností zemřel ve Zděchově na Vsetínsku chovatel lvů Michal Prášek. O den později policejní zásahovka zastřelila i jeho dva lvy. Do rukou policejního prezidenta ale dorazil dopis, který mělo sepsat několik zlínských policistů.

Události ze začátku března v něm líčí jiným způsobem, než zní oficiální verze. Například: „Krajský ředitel, ač měl dosah, poslal na místo náměstka Varyše. Ten ale po příjezdu nevěděl, jak dál, a bál se rozhodnout o osudu lvů. Proto na místě předal velení Pajdlovi, šéfovi územky Vsetín, a odjel pryč na oslavu narozenin na Kolibu U černého medvěda.“

Náměstek tak přenesl odpovědnost nad zákrokem na Pajdla, který nebyl oprávněn řešit tuto věc krajské příslušnosti a velet brněnské zásahové jednotce.

Celý případ od začátku provází řada nejasností. Tak například mrtvého chovatele Michala Práška našel ve lvím kotci jeho otec. Muže pravděpodobně zabil jeho sedmiletý lev Fufi. Podle chovatelova otce byl ale kotec zamčený. A právě to ho vede k tvrzení, že za smrt jeho syna možná může nějaká třetí, zatím neznámá, osoba.

„On sám takovou chybu v životě neudělal. Mohla tam být třetí osoba, která ho tam mohla zavřít a potom zamknout a utéct, nevím. Ale tohle není normální,“ uvedl.

Rodina zesnulého si proto nyní najala zlínskou advokátku Janu Rejžkovou, která vešla ve známost coby obhájkyně Petra Kramného, odsouzeného na 28 let za vraždu manželky a dcery na dovolené v Egyptě. Podle informací ppmagazínu.com chtějí napadnout právě postup policie. Té velí krajský policejní šéf Jaromír Tkadleček.

„Chovatel požádal o povolení chovu lvů a neměl o nic víc povinností než chovatel slepic, pejsků a koček. Lvy měl řádně registrované a k samci lva a lvici měl řádně vystavené registrační listy,“ říká Rejžková k zastřeleným zvířatům. Lvi měli podle ní navíc i mezinárodní průkazy a pocházeli z registrovaného chovu.

Svými slovy tak popírá informace o nepovoleném chovu. Rejžková je známa tím, že s vervou bojuje o obnovení procesu s Kramným. Bylo podle ní potvrzeno, že byly zcela zničeny klíčové důkazy v podobě nekroptického materiálu ze srdce a krku Moniky a Kláry Kramných, které měly údajně prokazovat účinky elektrického proudu. To znamená, že už je nikdy žádný znalec nebude mít k dispozici, aby podle nich mohl určit příčinu smrti.

Zastřelení lvi: Rodina mrtvého si najala advokátku Kramného, aby napadla policii
Hodnocení čtenářů1 Hlasování
81
58

O nás

PressPort Magazín (ppmagazín.com; pressportmagazín.cz) je nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018. Vydává Pribil Production.

Další příspěvky
Nejlépe se dnes uplatní psychopati: Jak je poznat a ubránit se