Nyní čtete
Zastřelení lvi: Rodina mrtvého si najala advokátku Kramného, aby napadla policii

Zastřelení lvi: Rodina mrtvého si najala advokátku Kramného, aby napadla policii

Otec mrtvého chovatele trvá na tom, že dvouletou lvici Ljubu policisté zastřelili zbytečně. Byla v odděleném kotci a s útokem prý neměla nic společného. Více světla do podivného případu by měly vnést výsledky chovatelovy pitvy. Závěry by měly být známy během příštího týdne.

Před třemi týdny za ne zcela jasných okolností zemřel ve Zděchově na Vsetínsku chovatel lvů Michal Prášek. O den později policejní zásahovka zastřelila i jeho dva lvy. Do rukou policejního prezidenta ale dorazil dopis, který mělo sepsat několik zlínských policistů.

Události ze začátku března v něm líčí jiným způsobem, než zní oficiální verze. Například: „Krajský ředitel, ač měl dosah, poslal na místo náměstka Varyše. Ten ale po příjezdu nevěděl, jak dál, a bál se rozhodnout o osudu lvů. Proto na místě předal velení Pajdlovi, šéfovi územky Vsetín, a odjel pryč na oslavu narozenin na Kolibu U černého medvěda.“

Náměstek tak přenesl odpovědnost nad zákrokem na Pajdla, který nebyl oprávněn řešit tuto věc krajské příslušnosti a velet brněnské zásahové jednotce.

⇣ Psali jsme:

S kauzou zastřelených lvů bylo vše jinak, žádají podřízení odvolání krajského policejní šéfa

Celý případ od začátku provází řada nejasností. Tak například mrtvého chovatele Michala Práška našel ve lvím kotci jeho otec. Muže pravděpodobně zabil jeho sedmiletý lev Fufi. Podle chovatelova otce byl ale kotec zamčený. A právě to ho vede k tvrzení, že za smrt jeho syna možná může nějaká třetí, zatím neznámá, osoba.

„On sám takovou chybu v životě neudělal. Mohla tam být třetí osoba, která ho tam mohla zavřít a potom zamknout a utéct, nevím. Ale tohle není normální,“ uvedl.

Rodina zesnulého si proto nyní najala zlínskou advokátku Janu Rejžkovou, která vešla ve známost coby obhájkyně Petra Kramného, odsouzeného na 28 let za vraždu manželky a dcery na dovolené v Egyptě. Podle informací ppmagazínu.com chtějí napadnout právě postup policie. Té velí krajský policejní šéf Jaromír Tkadleček.

Také čtěte

Chovatel lvů neměl o nic víc povinností než chovatel slepic, pejsků a koček.
JANA REJŽKOVÁ, advokátka

„Chovatel požádal o povolení chovu lvů a neměl o nic víc povinností než chovatel slepic, pejsků a koček. Lvy měl řádně registrované a k samci lva a lvici měl řádně vystavené registrační listy,“ říká Rejžková k zastřeleným zvířatům. Lvi měli podle ní navíc i mezinárodní průkazy a pocházeli z registrovaného chovu.

Svými slovy tak popírá informace o nepovoleném chovu. Rejžková je známa tím, že s vervou bojuje o obnovení procesu s Kramným. Bylo podle ní potvrzeno, že byly zcela zničeny klíčové důkazy v podobě nekroptického materiálu ze srdce a krku Moniky a Kláry Kramných, které měly údajně prokazovat účinky elektrického proudu. To znamená, že už je nikdy žádný znalec nebude mít k dispozici, aby podle nich mohl určit příčinu smrti.

Jak se vám líbí článek?
1) Skvělé
0
2) Dobré
0
3) Průměr
0
4) Nic moc
0
5) Katastrofa
0
Prohlédněte si komentáře (1)
  • Dobrý den, u prvního článku v této kauze zastřelených lvů odpovídáte na jeden komentář, že zabitá lvice byla březí, přestože bylo v médiích uváděno, že pitva toto neprokázala. Z jakého zdroje prosím máte informaci, že lvice byla březí? Oficiální informace po pitvě lvice zněla, že březí nebyla. Pokud byste měli věrohodnou informaci, že březí byla, byl by to další důležitý fakt v tomto tragickém případu. Prosím o sdělení. Děkuji, Podzimková

Reagujte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


PressPort Magazín je nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a sestává z několika hlavních rubrik: ppinfo, postřehy a dalších a má i své subdomény (tematické přílohy ppděti aj.). Každý den přinášíme čerstvé zprávy z domova i ze světa na doménách ppmagazin.com či pressportmagazin.cz. Obsah je po uplynutí určité doby automaticky mazán a nahrazován aktuálním. 

 

2020 © ppmagazín.com. Publikování obsahu je bez písemného souhlasu zakázáno.

Design Pribil ProductionIČO: 06437176

Posunout nahoru