KOLÁŽ: The Guardian

Zemřel špičkový lékař Marek Beneš. Bylo mu jen 44

„Byl kamarádem všech, nikdy nezapomeneme.“

Rozhovor
Rubrika Rozhovor PressPort Magazínu přináší rozhovory se zajímavými osobnostmi, které mají co říct, nezávisle na jejich politické orientaci.

Marku Benešovi, lékaři Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM), bylo pouhých 44 let, když nyní v červnu podlehl krátké, ale těžké nemoci. „Byl kamarádem všech, nikdy nezapomeneme,“ truchlí za všechny jeho kolegy přednosta kliniky profesor Julius Špičák.

Téměř 20 let strávil lékař Marek Beneš v IKEMu, přičemž se záhy vypracoval na předního specialistu ve svém oboru. „Před několika lety si zvolil svébytnou, dynamicky se rozvíjející a velmi perspektivní superspecializaci – bariatrickou endoskopii a záhy se stal ve spolupráci s izraelskými a belgickými týmy mezinárodně uznávaným odborníkem,“ uvádí na facebooku IKEM profesor Špičák. Úmrtí oblíbeného lékaře nenechali bez povšimnutí ani jeho pacienti, kteří svůj smutek na sociálních sítích vyjadřovali ve velkém. Jako upomínku uvádíme toto video.

vaší podpory si vážíme
Zde můžete podpořit
PressPort Magazín
DĚKUJEME
BOX UNIVERSÁLNÍ
Zemřel špičkový lékař Marek Beneš. Bylo mu jen 44
Hodnocení čtenářů26 Hlasů
65
65
Diskusní pořady

Základní informace

PressPort Magazín (na doméně ppmagazin.com) je nezávislá celostátní publicistická platforma s orientací na tradiční hodnoty, která ctí svobodu slova a zakládá si na slušnosti, konstruktivní debatě a přitažlivé vizuální formě. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a všechny práce byly vykonávány bez nároku na honorář. PressPort Magazín si od té doby vybudoval slušnou pozici, kdy naše články přebírají i mainstreamoová tuzemská média. Z pohledu mediálního trhu jde o hotový produkt.