Nyní čtete
Ženy v rouškách jako perské princezny. Mluvčí filozofické fakulty končí kvůli příspěvkům na sítích

Ženy v rouškách jako perské princezny. Mluvčí filozofické fakulty končí kvůli příspěvkům na sítích

Ženy v rouškách jako ‚perské princezny’. Mluvčí filozofické fakulty končí kvůli příspěvkům na sítích

Z Filozofické fakulty Univerzity Karlovy odchází její mluvčí Petr Kukal. Podle proděkana Daniela Soukupa, který informaci serveru iROZHLAS.cz potvrdil, je důvodem Kukalova odchodu jeho působení na sociálních sítích. V pondělí na facebooku vyvolal diskuzi Kukalův sloupek pro deník Metro, v němž přirovnal ženy nosící roušky v době koronavirové pandemie k „perským princeznám“. Jedna ze studentek na Kukala podala stížnost k Akademickému senátu.

„Naše současná kultura odhaluje úplně všechno. Nejen nahota tváře, ale i nahota těla ztratily jakékoli tajemství,“ napsal Kukal ve sloupku, v němž se podepisuje jako „mluvčí FF UK a okresní básník“.

„Koronavirová pandemie je děsivá věc. Dopadá na nás všechny a neshledávám na ní nic dobrého. Opatření, k nimž nás nutí, nám ale mohou některé věci připomenout. Nejen hodnotu solidarity a odpovědnosti, ale i skutečnosti zdánlivě nevýznamné. Třeba že okouzlení a tajemství jsou dvě sestry, které se vedou za ruce. Milé ženy a dívky v rouškách, nejste směšné, trapné ani neatraktivní. Jste i v mizerii těchto dní perskými princeznami.“

Proti textu, jehož fotografii zveřejnil Kukal na svém facebookovém profilu, se část diskutujících vymezila v komentářích. „Nikdy by mě ani nenapadlo přemýšlet, jestli jsem v roušce neatraktivní nebo atraktivní. Nosím jí prostě proto, že je účelná, ne proto aby mě někdo (zvlášť muž) přesvědčoval na internetu, že je to sexy,“ uvedla jedna z uživatelek. „Fakt nepotřebuju, aby někdo hodnotil, jak vypadám v roušce,“ okomentovala příspěvek další z komentujících.

Také čtěte
Odklad splátek hypoték? U většiny bank lidé prodělají

Článek pokračuje

Jak se vám líbí článek?
1) Skvělé
0
2) Dobré
0
3) Průměr
0
4) nic moc
0
5) Katastrofa
0
Prohlédněte si komentáře (0)

Reagujte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


Nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a sestává z několika hlavních rubrik: ppinfo, postřehy a dalších a má i své subdomény (tematické přílohy ppděti aj.). Obsah je po uplynutí určité doby automaticky mazán a nahrazován aktuálním. 

 

2020 © ppmagazín.com. Publikování obsahu je bez písemného souhlasu zakázáno.

Design Pribil ProductionIČO: 06437176

Posunout nahoru