SPECIÁL COVID-19: Aktualizované statistiky z domova i ze světa →

Zkáza Bejrútu. Podle Trumpa šlo o útok

Aktualizace:

Libanonskou metropolí Bejrútem v úterý odpoledne otřásly silné výbuchy, které nepřežilo nejméně 78 lidí. Zraněno je na 4000 lidí a záchranáři po dalších stále pátrají. Šlo zřejmě o atentát, tvrdí americký prezident Donald Trump

Mezi zraněnými jsou i zaměstnanci německého velvyslanectví či členové Prozatímních sil OSN v Libanonu (UNIFIL). Podle prvních informací vybuchl sklad v přístavu, kde byly uloženy tuny ledku.

Americký prezident Donald Trump prohlásil, že podle amerických vojenských expertů byl příčinou úterní exploze v libanonské metropoli Bejrútu zřejmě pumový útok. Výbuch si podle nejnovější bilance libanonského ministerstva zdravotnictví vyžádal 78 mrtvých a téměř 4000 zraněných.

Trump na tiskové konferenci v noci na dnešek SELČ vyjádřil soustrast libanonskému lidu a uvedl, že Spojené státy jsou připraveny Libanonu pomoci. „Vypadá to jako strašlivý útok,“ prohlásil šéf Bílého domu. Na dotaz novinářů ohledně tohoto zdůvodnění exploze se Trump odvolal na představitele americké armády.

„Setkal jsem se s některými našimi skvělými generály a oni se domnívají, že nešlo o průmyslovou nehodu. Podle nich se zdá, že to byl atentát, že to byla nějaká bomba,“ řekl prezident.

O nás

PressPort Magazín (ppmagazín.com; pressportmagazín.cz) je nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018. Vydává Pribil Production.

Další příspěvky
Selfie z Marsu, na kterém má podle Muska vzniknout město