Tomáš Cikrt | KOLÁŽ: PressPort Magazín

Cikrt: Novotný překročil hranici. Je bezvadný showman, ne však politik

Roušky jsou povinné ve všech prostorách. Vítám tento krok, je to to minimum, které lze udělat a které nikoho nebolí

Sponzorováno
Podcasty
Nemáte čas anebo náladu číst? Poslouchejte. Rubrika Podcasty PressPort Magazínu sestává zejména z diskuzních pořadů našich partnerů, spolupracovníků, ale i redaktorů.

Neohrozí podle někdejšího mluvčího ministra zdravotnictví a dnešního šéfredaktora on-line Zdravotnického deníku Tomáše Cikrta případné dodávky z Číny cesta Miloše Vystrčila na Tchaj-wan?

„Myslím, že emoce opadnou,“ míní Cikrt.

A konstatuje ohledně Pavla Novotného (ODS), který zastává názor, že je v zájmu Česka, aby premiér Andrej Babiš i prezident Miloš Zeman zemřeli: „Víte, já kolegu Novotného vnímám jako showmana, ne jako politika. Showman může jít až na nějakou hranici, která někomu není příjemná, nebo ji nepovažuje za vkusnou. Já ji za vkusnou nepovažuji. Zde ji překročil a nelíbí se mi to. Ale mám ho jinak rád. Showman je bezvadný, ale pro mne to není politik, přestože je starosta městské části (pražské Řeporyje, pozn. red.).“

K novým koronavirovým opatřením Tomáš Cikrt říká: „Roušky jsou povinné ve všech prostorách. Vítám tento krok, je to to minimum, které lze udělat a které nikoho nebolí. Všechny světové odborné instituce to doporučují. Snižuje se rychlost šíření viru.“

Tomáš Cikrt (* 9. května 1969 Pardubice) je novinář a mluvčí ministerstva zdravotnictví, od října 2014 šéfredaktor online Zdravotnického deníku. Kvůli své nemoci (jedna z forem kostní dysplazie) měří pouze 139 cm. S manželkou, která je také podobně postižená, adoptovali postiženého chlapce.

vaší podpory si vážíme
Zde můžete podpořit
PressPort Magazín
DĚKUJEME
Cikrt: Novotný překročil hranici. Je bezvadný showman, ne však politik
Hodnocení čtenářů2 Hlasy
97
69
Naše hodnocení
Diskusní pořady

Základní informace

PressPort Magazín (na doméně ppmagazin.com) je nezávislá celostátní publicistická platforma s orientací na tradiční hodnoty, která ctí svobodu slova a zakládá si na slušnosti, konstruktivní debatě a přitažlivé vizuální formě. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a všechny práce byly vykonávány bez nároku na honorář. PressPort Magazín si od té doby vybudoval slušnou pozici, kdy naše články přebírají i mainstreamoová tuzemská média. Z pohledu mediálního trhu jde o hotový produkt.