KOLÁŽ: PPM

Klid pustiny: Titanic si vyžádal dalších pět lidských životů

Jenom kolem tak trochu obchází snad lehce kacířská myšlenka...

Snažím se tomu porozumět. Jste miliardář. A když se sejdete s ostatními miliardáři, o čem si máte povídat? Všichni už všechno zažili, všude byli a všechno ochutnali. Nezbývá toho mnoho, co lze ještě prožít.

svět
Analytická rubrika Svět. Zabývá se zahraničními tématy.

A tak si zaplatíte prohlídku slavného vraku lodi. Až se příště sejdete s dalšími miliardáři, ukážete jim fotky. Budete si vyprávět, jak to tam vypadá, kdo už tam byl a kdo se teprve chystá.

Jako my ostatní, když v hospodě probíráme, kdo už má po dovolené a kdo teprve pojede. A pak si sdělujeme zkušenosti z různých destinací a ukazujeme fotky.

A určitě přijdou na přetřes nějaké vtipné nebo děsivé historky. Jak se něco skoro málem rozbilo, jak už to vypadalo, že něco přestane fungovat. Byl to zážitek na hraně.

Ale absolvovaly jej desítky lidí a nic se nestalo. Vy se taky vynoříte a budete mít své vlastní historky, budete popisovat ostatním miliardářům své pocity. Miliardáři to tak asi mají.

Petr Kellner zahynul při heliskiingu; chystal se na extrémní lyžování v nedotčené pustině, do které se dostane jen vrtulníkem. Je to pochopitelné. Vykládáním o sezení na terase s kávou a časopisy, což je například moje oblíbená zábava, nikoho neohromíte. Je třeba více zážitků.

Jenom kolem tak trochu obchází snad lehce kacířská myšlenka… jestli je to dobře, rušit klid pustiny a také věčný spánek stovek obětí zkázy Titanicu? Možná to tak úplně dobře není…

R. I. P.

vaší podpory si vážíme
Zde můžete podpořit
PPMagazín
DĚKUJEME
Klid pustiny: Titanic si vyžádal dalších pět lidských životů
Hodnocení čtenářů2 Hlasy
92
92

Základní informace

PressPort Magazín (na doméně ppmagazin.com) je nezávislá celostátní publicistická platforma s orientací na tradiční hodnoty, která ctí svobodu slova a zakládá si na slušnosti, konstruktivní debatě a přitažlivé vizuální formě. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a všechny práce byly vykonávány bez nároku na honorář. PressPort Magazín si od té doby vybudoval slušnou pozici, kdy naše články přebírají i mainstreamoová tuzemská média. Z pohledu mediálního trhu jde o hotový produkt.