Peleška: Agresorky, které bijí muže, nejsou výjimkou

Zažil jsem, jak žena manžela zabila nožem.

Tomáš Peleška | FOTO: Facebook T. Peleška (úprava PPM)

Zemřeli mu rodiče, prošel si rozvodem, za záchranu lidí z hořících domů má dvě medaile za statečnost. V kleci si rozkopl nohu napůl. Vše ustál a dokázal jít dál.

Podcasty
Nemáte čas anebo náladu číst? Poslouchejte. Rubrika Podcasty sestává zejména z diskuzních pořadů našich partnerů a spolupracovníků.

„Mít znalosti z bojového sportu je pro policistu naprosto nezbytné,“ říká kriminalista a zápasník Tomáš Peleška. MMA využil při řešení rvaček i domácího násilí. „Agresorky, které bijí muže, nejsou výjimkou. Zažil jsem, jak žena manžela zabila nožem,“ dodává.

„Nejdelší čas své policejní kariéry jsem měl spojenou s policejní motorizovanou jednotkou. To je ve své podstatě prvosledové jednotka, což je termín, který je poslední dobou hrozně ,in‘ zvlášť ve spojení s terorismem,“ podotýká Peleška.

„Jde vlastně o jednotku první reakce na to, co se na daném místě může stát. Zásahové jednotky se tam totiž dostanou až v řádech desítek minut, než je převelí. Ale uvědomuju si, že stárnu a že je třeba se posunout i někam jinam,“ zdůvodňuje svůj přestup k neuniformované policii s tím, že dostudoval policejní akademii.

„Jsem kriminalista v Praze na oddělení obecné kriminality a zabývám se především vloupáním do objektů. Jaká je celková objasněnost, nyní netuším, ale pachatele poměrně často chytneme. Většinou vždycky,“ popisuje Tomáš Peleška s tím, že jako zápasník MMA bojuje v kleci, která je z pletiva a ve tvaru octagonu.

„Co se týká pachatelů, snažím se je srovnat rychle, ale vždy tak, aby to bylo v souladu se zákonem. Jsem přesvědčen o tom, že mít znalosti z jakéhokoli bojového sportu je pro policistu naprosto nezbytné. Je to represivní složka. A MMA jako smíšené bojové umění tomu krásně napomáhá. Čerpáte z různých stylů. Naposledy mi to pomohlo, když se řešilo například domácí násilí, rvačky, kam jsem jezdil v pohotovostní jednotce,“ doplňuje kriminalista a zápasník Tomáš Peleška.

vaší podpory si vážíme
Zde můžete podpořit
PPMagazín
DĚKUJEME
Peleška: Agresorky, které bijí muže, nejsou výjimkou
Hodnocení čtenářů2 Hlasy
82
82
Diskusní pořady

Základní informace

PressPort Magazín (na doméně ppmagazin.com) je nezávislá celostátní publicistická platforma s orientací na tradiční hodnoty, která ctí svobodu slova a zakládá si na slušnosti, konstruktivní debatě a přitažlivé vizuální formě. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a všechny práce byly vykonávány bez nároku na honorář. PressPort Magazín si od té doby vybudoval slušnou pozici, kdy naše články přebírají i mainstreamoová tuzemská média. Z pohledu mediálního trhu jde o hotový produkt.