Jaroslav Dušek | ILUSTRACE: PPM

Moudrý klaun myšlení

Dušek neřekl, že se lidi nemají léčit nebo využívat vědecké poznatky a vymoženosti.

Je škoda, že si řada posluchačů vybrala z rozhovoru s Jaroslavem Duškem jen věty o rakovině, a tím se zcela zastínilo jinak dost zajímavé interview.

Glosy
Publicistická rubrika Glosy sestává z názorových článků autorů, kteří spolupracují s PPMagazínem.

Například téma percepčního bodu v našem mozku, který rozhoduje o tom, co je pro nás objektivní realitou, je velice zajímavým příspěvkem do subjektivního idealismu v dnešní podobě. Hraní si s tím, co je reálné a co ne, včetně udiveného dotazu moderátora – a vy opravdu věříte, že mluvil s Bohem?

Nejsem příznivcem subjektivního idealismu, ale baví mě, když si s tímto přístupem někdo hraje (třeba na vážno), protože je to daleko zajímavější a inspirativnější než většina mudrování, kterého jsou média plná.

Jardu Duška je třeba brát s nadhledem a ne smrtelně vážně, protože je to moudrý klaun myšlení, který neodolá, když může říct něco provokativního, co je už hodně za čarou, jako třeba to o té rakovině.

Po několika reakcích, které hovoří o tom, jak Dušek mohl zranit lidi ohrožené rakovinou, přidávám univerzální odpověď na tento druh reakce: Dušek neřekl, že se lidi nemají léčit nebo využívat vědecké poznatky a vymoženosti. On jen řekl, že mají svůj život ve svých rukou, že kromě medicíny je tu silná složka vlastní mysli a vůle, která může člověk zachránit.

Možná by člověk nemocný rakovinou měl zapnout svojí vůli a touhu po přežití a možná by mu to vedle léčby pomohlo. To snad není nic proti ničemu, to nikoho nemůže ranit, ani urazit.

vaší podpory si vážíme
Zde můžete podpořit
PPMagazín
DĚKUJEME
Moudrý klaun myšlení
Hodnocení čtenářů2 Hlasy
94
94
Další
Klaun

Základní informace

PressPort Magazín (na doméně ppmagazin.com) je nezávislá celostátní publicistická platforma s orientací na tradiční hodnoty, která ctí svobodu slova a zakládá si na slušnosti, konstruktivní debatě a přitažlivé vizuální formě. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a všechny práce byly vykonávány bez nároku na honorář. PressPort Magazín si od té doby vybudoval slušnou pozici, kdy naše články přebírají i mainstreamoová tuzemská média. Z pohledu mediálního trhu jde o hotový produkt.