KOLÁŽ: PPM

Kovymu: Reforma je srabárna

Cílem je připravit lidi o jistotu důstojného dožití po celoživotní práci.

Vzkaz pro youtubera Kovyho, který natočil vládní videjko o důchodech: důchody byly zavedeny proto, aby zbavily lidi existenčního strachu ze stáří a tím osvobodily jejich životy.

Glosy
Publicistická rubrika Glosy sestává z názorových článků autorů, kteří spolupracují s PPMagazínem.

Zejména životy těch lidí, kteří si ani v letech mnohem nižšího věku dožití, než máme dnes, nedokázali ze svých příjmů na důchod našetřit. Videjka, která chtějí vymýt mozky a pomoct zničit systém penzí – a tedy sám základ sociálního státu –, musí miliónkrát zopakovat, že na důchody nebude. Proč nebude? Protože populační křivka. Protože nízká imigrace. Protože stárnutí a délka dožití. Protože zadlužení systému. Blabla donekonečna…

Vždycky je to stejné. Samá tvrdá data. Cílem je připravit lidi o jistotu důstojného dožití po celoživotní práci. Aby se znovu báli, že zemřou v chudobě, nebudou mít na léky, na péči, na zuby…

Proto není tahle vládní reforma (o videjku ani nemluvě) žádná odvaha, ale naopak hanebná srabárna.

Cílem jakékoli reformy důchodů totiž nemá být připravit lidi o jistotu ve stáří, ale nastavit systém tak, aby byla systémem zajištěna. Videjko se snaží (opakovaním všeho, co jsme slyšeli tolikrát, až tomu mnozí uvěřili) prokázat, že systém je neudržitelný, protože na důchody ze státního systému nelze vydělat.

To základní v něm je tedy lež. Záleží totiž samozřejmě na výši odvodu různých skupin obyvatel a míře dofinancováni z daní. O tom videjko taktně mlčí. Nejspis proto je „tradičně výborné“.

vaší podpory si vážíme
Zde můžete podpořit
PPMagazín
DĚKUJEME
Kovymu: Reforma je srabárna
Hodnocení čtenářů1 Hlas
88
88

Základní informace

PressPort Magazín (na doméně ppmagazin.com) je nezávislá celostátní publicistická platforma s orientací na tradiční hodnoty, která ctí svobodu slova a zakládá si na slušnosti, konstruktivní debatě a přitažlivé vizuální formě. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a všechny práce byly vykonávány bez nároku na honorář. PressPort Magazín si od té doby vybudoval slušnou pozici, kdy naše články přebírají i mainstreamoová tuzemská média. Z pohledu mediálního trhu jde o hotový produkt.