Prezidentský pár. | KOLÁŽ: PPM

Loutkové divadlo ke sto dnům prezidenta Pavla ve funkci

Přehlídka prázdných slov, líbivých gest a bohužel i stylistických přešlapů.

Tiskovou konferenci ke sto dnům prezidenta Pavla ve funkci jsem neviděla. Zaznamenala jsem ale mediální ohlasy na tuto akci; i vysloveně mainstreamoví novináři se shodli, že to bylo trapné.

Politika
Analytická rubrika Politika. Zabývá se vnitropolitickými tématy na celostátní úrovni, ale i regionálně.

Pro mne tohle není. Jsem rozmazlená minulými prezidenty. Václav Havel, kterému přes všechny výhrady vůči jeho osobě nebylo možné upřít charisma a autoritu. A potom Václav Klaus a Miloš Zeman, dvě výrazné politické osobnosti, se zkušenostmi z vlády i Sněmovny a jasně čitelnými názory. Často jsem s nimi nesouhlasila – ale bylo s čím nesouhlasit.

Všichni tři dosavadní prezidenti vynikali nad svým okolím, určovali veřejnou diskusi, jejich názory se stávaly předmětem vášnivých polemik. Měli hluboký vhled do záležitostí, o nichž rozhodovali, a bylo zřejmé, že poradcům sice možná naslouchají, ale konečné slovo při rozhodování si ponechávají.

Teď se to změnilo.

Výběr prvních tří ústavních soudců nominovaných novým prezidentem se podařil, ale to nebylo nic obtížného, protože byli vybráni víceméně nekontroverzní, všeobecně respektované osobnosti. Tyhle tři soudce by nominoval nejspíš každý.

Ale jinak je to přehlídka prázdných slov, líbivých gest a bohužel i stylistických přešlapů. Celé to působí jako produkt poradců; pokud máme štěstí, můžeme tušit, kterých konkrétně.

Nevyhovuje mi to, raději bych měla na Hradě někoho podobného předchozím prezidentům. Ale vnímám, že většině se to asi líbí takto. Nijak mne to nepobuřuje, život na tom nestojí.

Jenom asi nemám ráda loutkové divadlo.

vaší podpory si vážíme
Zde můžete podpořit
PPMagazín
DĚKUJEME
Loutkové divadlo ke sto dnům prezidenta Pavla ve funkci
Hodnocení čtenářů0 Hlasů
0
0

Základní informace

PressPort Magazín (na doméně ppmagazin.com) je nezávislá celostátní publicistická platforma s orientací na tradiční hodnoty, která ctí svobodu slova a zakládá si na slušnosti, konstruktivní debatě a přitažlivé vizuální formě. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a všechny práce byly vykonávány bez nároku na honorář. PressPort Magazín si od té doby vybudoval slušnou pozici, kdy naše články přebírají i mainstreamoová tuzemská média. Z pohledu mediálního trhu jde o hotový produkt.