KOLÁŽ: PPM

Jak vládě došel dech aneb Nejlepší dezinformace je taková, která je celá pravdivá

Vláda by musela bojovat sama se sebou, k čemuž ostatně směřuje i bez boje s dezinformacemi...

Zdá se, že vládnímu „boji s dezinformacemi” došel dech. To je celkem škoda, protože máloco bylo ve veřejném prostoru zdrojem takové zábavy jako pokusy našich ministrů na tomto poli. Ale je to tak

média
Rubrika Média mapuje dění ve sdělovacích prostředcích.

Vládní zmocněnec pro boj s dezinformacemi skončil už před několika měsíci. Přínos jeho činnosti byl nulový.

Vlajkonoš boje s dezinformacemi František Vrabel, odborník na slovo vzatý, se ukázal býti osobou zkompromitovanou, navíc má teď jiné starosti. Firma Semantic Visions už toho moc nevybojuje…

Ověřovatelé faktů musí každou chvíli mazat dezinformace, které vyprodukovali sami. Naposledy se ztrapnili dokonalým rozborem, proč je fotografie nalezené složenky upravená, až na to, že nebyla.

Spolek Evropské hodnoty nemá peníze a propouští lidi.

Mluvčí Elfů Bohumil Kartous… věřme, že bude mít dobrého obhájce.

Na návrh zákona o boji s dezinformacemi padá prach.

Veškeré pokusy o definici dezinformace troskotají na tom, že podle ní by dezinformacemi byly i výroky vládních představitelů. Vláda by tak musela bojovat sama se sebou, k čemuž ostatně směřuje i bez toho.

A mimochodem, František Vrabel se ještě před tím, než se zjistilo, kdo to je, nechal prostoduše slyšet, že nejlepší dezinformace je taková, která je celá pravdivá. A s tím se bojuje fakt špatně, což těm bystřejším politikům evidentně už došlo.

Zkrátka, proč si k tolika problémům, které se nahromadily, přidělávat další?

Tak, a máme po ptákách.

PS.

Kdybych našla složenku ležet před poštou, co bych dělala? Asi bych ji odevzdala na poště, případně, pokud by byla čitelná adresa, dala bych nalezený útržek do obálky a poslala ho tomu, komu patří. Možná bych se na místní sousedské facebookové skupině dotázala, zda někdo majitele nezná. Ani by mne nenapadlo ten útržek fotit za účelem vyvolání veřejného pobouření, řešit, kdo dostal kolik peněz, od koho a za co, ověřovat údaje, bádat, jestli text není pozměněný, honit adresáta s dotazy do celostátních médií, komentovat jeho rodinnou situaci a strkat nos do jeho záležitostí. Nic mi do nich totiž není. Ale já nejsem politik, novinář ani factchecker. Takže se nemusím takhle ztrapňovat. Naštěstí.

vaší podpory si vážíme
Zde můžete podpořit
PPMagazín
DĚKUJEME
Jak vládě došel dech aneb Nejlepší dezinformace je taková, která je celá pravdivá
Hodnocení čtenářů1 Hlas
0
0

Základní informace

PressPort Magazín (na doméně ppmagazin.com) je nezávislá celostátní publicistická platforma s orientací na tradiční hodnoty, která ctí svobodu slova a zakládá si na slušnosti, konstruktivní debatě a přitažlivé vizuální formě. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a všechny práce byly vykonávány bez nároku na honorář. PressPort Magazín si od té doby vybudoval slušnou pozici, kdy naše články přebírají i mainstreamoová tuzemská média. Z pohledu mediálního trhu jde o hotový produkt.