KOLÁŽ: PPM

ČSSD má novou předsedkyni. Stala se jí Jana Volfová. Michal Hašek se neudržel

Drazí pozůstalí v Lidovém domě, jste opravdu parta k pohledání, vzkázal.

Poté, co sociální demokraté změnili nedávno na plzeňském sjezdu název strany a logo, jim původní značku vyfoukla šéfka České Suverenity Jana Volfová. Na svém Facebooku se dnes pochlubila, že se stala šéfkou ČSSD.

Politika
Analytická rubrika Politika. Zabývá se vnitropolitickými tématy na celostátní úrovni, ale i regionálně.

„Tak si myslím, že se na mne někteří vrhnou jako vosy na med. Ale mohou si za to sami. Jen chvíli dočkejme,“ vzkázala Volfová nejprve na zmíněné sociální síti. Nato dodala: „Tak jsem udržela na politické scéně značku, která tu byla od první republiky a její vlastníci ji odhodili jak starého psa. Já jsem na ni stále hrdá a tak jsem ode dneška předsedkyní ČSSD.“

Česká suverenita se nově přejmenovala na Českou suverenitu sociální demokracii, a bude tudíž zkratku ČSSD používat.

Někdejší jihomoravský hejtman Michal Hašek to komentoval na sociálních sítích slovy: Drazí pozůstalí v Lidovém domě, jste opravdu parta k pohledání. Díky vašim hrátkám s názvem a logem nejstarší politické strany v České republice jste o ně ostudně přišli. Stačí se podívat do registru politických stran na MV ČR (ministerstvu vnitra, pozn. red.). A dodávám, že je totálním výsměchem, když Vám ČSSD vyfoukla Jana Volfová a Česká Suverenita, bohužel.

Sociální demokraté se namísto staré známé ČSSD stali jen Sociální demokracií se zkratkou SOCDEM. „Nebyl jsem ve vedení strany, když se o změně značky rozhodovalo. Upozorňoval jsem, že by se to mohlo stát. Bylo řečeno, že se učinily kroky, aby k tomu nedošlo. Nevím, jakým způsobem se to ošetřilo,“ řekl Právu místopředseda soc. dem. Lubomír Zaorálek. „Nezbývá, než aby ta nová značka byla tak slavná, že se žádný volič nesplete,“ dodal.

Česká suverenita, nově Česká suverenita sociální demokracie, je středolevicová politická strana, kterou spoluzaložila Jana Bobošíková. Zaregistrována byla 21. ledna 2011. Strana vznikla po politickém rozchodu Bobošíkové s Petrem Hannigem, se kterým spolupracovala v období let 2002–2010 v rámci koalice Suverenita 0150 blok Jany Bobošíkové, strana zdravého rozumu. Předsedkyní uskupení je od 18. ledna 2014 právě bývalá sociálnědemokratická poslankyně Volfová.

vaší podpory si vážíme
Zde můžete podpořit
PPMagazín
DĚKUJEME
ČSSD má novou předsedkyni. Stala se jí Jana Volfová. Michal Hašek se neudržel
Hodnocení čtenářů2 Hlasy
94
94
Redakce

Základní informace

PressPort Magazín (na doméně ppmagazin.com) je nezávislá celostátní publicistická platforma s orientací na tradiční hodnoty, která ctí svobodu slova a zakládá si na slušnosti, konstruktivní debatě a přitažlivé vizuální formě. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a všechny práce byly vykonávány bez nároku na honorář. PressPort Magazín si od té doby vybudoval slušnou pozici, kdy naše články přebírají i mainstreamoová tuzemská média. Z pohledu mediálního trhu jde o hotový produkt.