Jana Jochová | FOTO: archiv PPM

Roztodivná Výzva k odvolání Aliance pro rodinu ze struktur státu. Už název se nepovedl

Šokovalo mne, že jsou pod tímto zatroubením do honu na Janu Jochovou podepsáni i katoličtí kněží.

Opět jednou příspěvek pouze pro katolíky, další křesťany, případně jiné věřící čtenáře. Ostatní prosím, aby dnešní text vynechali, nečetli a nekomentovali. Členové církví a náboženských obcí zveřejnili výzvu, aby stát a jeho struktury přestaly spolupracovat s Aliancí pro rodinu. Spolek se staví například proti manželství pro všechny. Tak jsem se seznámila s tímto podivuhodným dokumentem nazvaným VÝZVA K ODVOLÁNÍ ALIANCE PRO RODINU ZE STRUKTUR STÁTU, a nestačím žasnout.

Česko
Analytická a názorová rubrika Česko se zabývá různorodými tuzemskými tématy.

Struktury státu! Ona je ta Aliance v nějakých strukturách? Podle textu působí sporadicky v poradních orgánech, kde jsou často hojně zastoupeni zastánci progresívní strany, a představuje tudíž v těchto skupinách určitou protiváhu liberálů. A potom dělá předsedkyně té aliance asistentku jednomu poslanci. Struktury státu si tedy představuji jinak.

Už název dokumentu se tedy příliš nepovedl a pro příště by to asi chtělo při sepisování takových pamfletů trošku… ehm, přemýšlet. Ale kdo by přemýšlel, když bojuje na progresívních barikádách, že?

Laskavému čtenáři také doporučuji poznámky pod čarou k textu výzvy, s tím si dal někdo velikou práci. Sami zvažte, zda je styl hoď to do Googlu a ber první, co ti vyhodí pro zdrojování podobných dokumentů vhodný.

Jinak – že to podepíše nějaká potrhlá husitská farářka, která už dávno propadla závislosti na objektivech kamer, je celkem jedno. To je věc Husitské církve. Ale šokovalo mne, že jsou pod tímto zatroubením do honu na Alianci pro rodinu, jmenovitě na předsedkyni Janu Jochovou, podepsáni i katoličtí kněží. To mi připadá velice za hranou.

Jako laický věřící hledám v církvi duchovní vedení, moudrost, obrácení k hodnotám, které církev střeží, a jejich zachovávání. Opravdu netuším, co si mám myslet o kněžích, kteří se podepíší pod text, který takto útočně kritizuje jednu z mála veřejně působících organizací otevřeně hájících rodinné hodnoty a práva dětí v dnešní rozkolísané době. Obklopeni světem, který vyznává pýchu a konzum, obrací se proti těm, kdo zvedají hlas na obranu těch nejzranitelnějších.

Ale podepsaní pánové nemají lepší nápad, než si do nich kopnout. Opravdu využili jiné, mírnější prostředky, jak dát svůj nesouhlas najevo? Nevadí jim, že jim za jejich podpisy tleskají zastánci smrtících praktik – potratů a euthanasie? Potlesk od těchto lidí chcete? Hlásání evangelia bez chvály progresívních davů, to je arci málo, že?

Ale ovšem, odvolejte Alianci pro rodinu ze struktur státu. Budete se divit, kdo tam zbude. A nečekejte, že až Alianci odklidíte z veřejného života, budou pro vás mít ti, kdo tam zbudou, nějakou úctu, chválu nebo respekt. Vysmějí se vám do očí, jak hloupě jste se zbavili těch, kdo stáli na vaší straně.

Každou neděli prosíme, ať žijeme v bezpečí před každým zmatkem. A jak k tomu, abychom žili v bezpečí před každým zmatkem, přispívají kněží podepsaní pod touto výzvou?

vaší podpory si vážíme
Zde můžete podpořit
PPMagazín
DĚKUJEME
Roztodivná Výzva k odvolání Aliance pro rodinu ze struktur státu. Už název se nepovedl
Hodnocení čtenářů1 Hlas
86
86

Základní informace

PressPort Magazín (na doméně ppmagazin.com) je nezávislá celostátní publicistická platforma s orientací na tradiční hodnoty, která ctí svobodu slova a zakládá si na slušnosti, konstruktivní debatě a přitažlivé vizuální formě. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a všechny práce byly vykonávány bez nároku na honorář. PressPort Magazín si od té doby vybudoval slušnou pozici, kdy naše články přebírají i mainstreamoová tuzemská média. Z pohledu mediálního trhu jde o hotový produkt.