KOLÁŽ: PPM

Fialové a Pavlové mají od mainstreamu bianco šek lhát a podvádět, protože tím v davech nevyvolávají emoce

„Slušní politici“ také lžou a podvádějí, jen se u toho tváří uhlazeně a rozumně, takže na to každý hned zapomene...

Jen co skončily prezidentské volby vítězstvím kandidáta podporovaného vládou, přišla tato vláda se zvyšováním daní, jež je v přímém rozporu s jednoznačnými sliby koalice SPOLU (doslova: „MY DANĚ NEZVEDNEME“), které jim vyhrály parlamentní volby.

Politika
Analytická rubrika Politika. Zabývá se vnitropolitickými tématy na celostátní úrovni, ale i regionálně.

Ne že by mě to jakkoliv překvapovalo; ne že bych čekal cokoliv jiného. Tak se dělá politika – slibem nezarmoutíš; a navíc proč šetřit, když máš možnost zvýšit si příjmy bez ohledu na vůli těch, kdo to platí. A proč si to nenačasovat hezky po volbách… Představte si ale, kdyby s vámi takto jednal kdokoliv jiný než stát – lži, podrazy, porušování dohod, výhružky násilím, náhlé změny stanovisek hned poté, co od vás dostane, co potřeboval. Jak byste takové jednání označili? U státu tomu říkáme politika.

Ač je to v naší společnosti pevně zakořeněnou normou, mně to opravdu vadí; vadí mi nedobrovolné vztahy založené na donucení, manipulaci, lžích a podvodech. Nevěřím, že jsou v pořádku jen proto, že je drtivá většina lidí ze zvyku považuje za normální.

Zasvětil jsem velkou část svého života práci na změně této normy; a budu se tomu věnovat i nadále. Věřím, že díky každodenní snaze všech libertariánů – třeba dávno po mé smrti – většinová společnost odmítne násilné donucení coby prostředek k řízení lidí.

Zároveň se domnívám, že na první pohled slušní lidé jako Petr Fiala či Petr Pavel v mocenských pozicích tento cíl oddalují. Vystupují důstojně, uhlazeně, dokonce až mírumilovně – čímž vytvářejí dojem, že je všechno v pořádku; jenže ono není.

I když pominu etiku zdanění jako takového, je podvod slíbit (bez podmínek), že nezvýším daně, a pak je zvýšit; ať už to zdůvodní jakkoliv. Když vám prodejce strhne z karty víc, než kolik vyúčtoval, je to také podvod bez ohledu na to, zda stojí před bankrotem.

Pamatuji si tu slávu, když SPOLU vyhráli volby a vypráskali Babiše do opozice; připomínala tu slávu, když Pavel vyhrál volby a vypráskal Babiše kamsi. Pamatuju všechny ty řeči o kultuře politiky; konečně nám budou vládnout slušní lidé…

Problém je, že došlo možná k nějakým kosmetickým změnám, ale podstata zůstává stejná. Ti „slušní politici“ také lžou a podvádějí, jen se u toho tváří uhlazeně a rozumně, takže na to každý hned zapomene (na rozdíl od Babišova nesnesitelného pořvávání).

Babišové a Zemanové dělají své prasárny tak, že to každému slušnému člověku hne žlučí, pamatuje si to a ten pocit se střádá. Fialové a Pavlové prasí tak, že si méně pozorný člověk ani nevšimne; a když ano, za měsíc už o tom neví, jelikož v rádiu nezazněla kunda.

Netvrdím, že vláda Babišů a Zemanů nemá zas jiné nedostatky; jen mi připadá, že tento aspekt je masivně opomíjen. Fialové a Pavlové mají od mainstreamu bianco šek lhát a podvádět, protože tím v davech nevyvolávají emoce, takže to většina lidí prostě zapomene.

vaší podpory si vážíme
Zde můžete podpořit
PPMagazín
DĚKUJEME
Fialové a Pavlové mají od mainstreamu bianco šek lhát a podvádět, protože tím v davech nevyvolávají emoce
Hodnocení čtenářů1 Hlas
100
100
Publicista

Základní informace

PressPort Magazín (na doméně ppmagazin.com) je nezávislá celostátní publicistická platforma s orientací na tradiční hodnoty, která ctí svobodu slova a zakládá si na slušnosti, konstruktivní debatě a přitažlivé vizuální formě. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a všechny práce byly vykonávány bez nároku na honorář. PressPort Magazín si od té doby vybudoval slušnou pozici, kdy naše články přebírají i mainstreamoová tuzemská média. Z pohledu mediálního trhu jde o hotový produkt.