Dceři chybí kus lebky. Málem ji zabila vlastní matka, líčí obětavý otec

Miminko na jedno oko nevidělo, mělo poškozený mozek a po operaci jí chyběl kus lebeční kosti.

Karel Polcar | FOTO: XTV (úprava PPM)

Karel Polcar je muž, který má za sebou velice těžký životní příběh – respektive příběh, který stále žije. Vše se týká jeho dcery Karolínky. Bití pěstí, fackování, házení na zem… Lucie P. (tehdy 34), která se od svého chotě odstěhovala, bila jejich dceru (tehdy 6 měsíců) tak, že holčička málem zemřela. Miminko na jedno oko nevidělo, mělo poškozený mozek a po operaci jí chyběl kus lebeční kosti. Žena holčičku surově ztloukla, protože nechtěla poslouchat její pláč. Miminku právě rostly zoubky.

Podcasty
Nemáte čas anebo náladu číst? Poslouchejte. Rubrika Podcasty sestává zejména z diskuzních pořadů našich partnerů a spolupracovníků.

Holčičku po incidentu, který se stal v dubnu 2014, dělilo od smrti jen několik hodin. Zachránili ji lékaři v motolské nemocnici, kteří ji rychle operovali. Následky si však přesto ponese do konce života. „Když mi Karolínku žena předala, dělilo jí jen pár hodin od smrti. Jedno oko měla zavřené a druhé otevřené, na obličeji měla velikou modřinu, nehýbala se,“ řekl tehdy Karel Polcar. Táta Karolínky u pozdějšího soudu několikrát nevydržel a rozplakal se. „Stále mě moc nevnímá, nevím, jestli mě poznává,“ dodal tehdy.

Jak je na tom jeho dcera nyní?

„Moje dcera je nyní, kdy jsem na tomto natáčení, doma, kde na ni míří kamera. A přes tuto kameru ji hlídá bratr. Ten má u sebe mobilní telefon, a kdyby se něco dělo, tak mi bude volat. Nyní je ve stabilním stavu. Zdravotně je ležící pacient, má těžkou epilepsii, má ztráty vědomí, má odebranou pravou horní polovinu lebky, je slepá, má odumřelou skoro celou mozkovou kúru,“ popisuje v podcastu Karel Polcar.

„Má nyní zhroucení pánevní kosti, takže se jí zkroutilo tělíčko, do toho přišla těžká skolióza. Má pravou nožičku o sedm centimetrů delší než levou,“ líčí Karel Polcar s tím, že manželka pila hodně alkohol.

Kromě podcastu na PressPort Magazínu si v naší partnerské internetové televizi XTV můžete vyslechnout celý příběh Karla Polcara, který později zanechal práce, studoval odbornou literaturu o lidském mozku a stále hledá další možnosti, jak Karolínce zlepšit zdravotní stav. Dozvíte se nejenom, jak neuvěřitelně to dopadlo s jeho někdejší ženou, která dceru de facto zabila, ale také, jaký je osud jejich druhé společné dcery, kterou má taktéž v péči.

vaší podpory si vážíme
Zde můžete podpořit
PPMagazín
DĚKUJEME

Dceři chybí kus lebky. Málem ji zabila vlastní matka, líčí obětavý otec
Hodnocení čtenářů1 Hlas
84
84
Diskusní pořady

Základní informace

PressPort Magazín (na doméně ppmagazin.com) je nezávislá celostátní publicistická platforma s orientací na tradiční hodnoty, která ctí svobodu slova a zakládá si na slušnosti, konstruktivní debatě a přitažlivé vizuální formě. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a všechny práce byly vykonávány bez nároku na honorář. PressPort Magazín si od té doby vybudoval slušnou pozici, kdy naše články přebírají i mainstreamoová tuzemská média. Z pohledu mediálního trhu jde o hotový produkt.