Šándor: Válka prospívá zbrojařům

Ofenziva podle Andora Šándora neprobíhá dobře. Ukrajina není připravená, proto jí dodají Spojené státy kazetovou munici.

KOLÁŽ: PPM

Komu podle generála v záloze a bezpečnostního poradce s letitými zkušenostmi z vojenské rozvědky Andora Šándora přináší prospěch, že se válčí? Jak hodnotí ukrajinskou ofenzivu? A proč navštívil poněkud nečekaně o víkendu Prahu ukrajinský prezident?

Podcasty
Nemáte čas anebo náladu číst? Poslouchejte. Rubrika Podcasty sestává zejména z diskuzních pořadů našich partnerů a spolupracovníků.

„Myslím si, že Volodymyr Zelenskyj mohl být v Praze už dříve jako výraz poděkování za to, že Česká Republika přijala na počet obyvatel nejvíce ukrajinských uprchlíků a je jedním z tahounů východního křídla Aliance v podpoře Ukrajiny proti ruské agresi. A nepochybně se tu domluvila další otázka zbraní, přičemž je zvláštní, že ještě před nedávnem prezident Pavel prohlásil, že už nemáme Ukrajině co dát. A teď si Zelenskyj odvážel nějakou munici do raketometů či dělostřeleckých systémů. A také bitevní vrtulníky,“ konstatuje Andor Šándor.

„Tady je popravdě možno říct, že jsme jim ty Mi-24 nebo Mi-35 už mohli dát dříve, jelikož k nám začínají přicházet americké vrtulníky Venom, které dostáváme od námořní pěchoty. Nemyslím si, že by tu někdo lobboval za vstup Ukrajiny do Aliance. Ten Česká republika jednoznačně podporuje s tím, že to nemůže být dříve, než skončí válka,“ upozorňuje Andor Šándor.

„Samozřejmě válka pomáhá zbrojním firmám. Jednak se vyrábí a prodává se na Ukrajinu a také se doplňují zásoby armád, které poskytly buď svoji techniku, nebo munici Ukrajině. Jestli to stojí za to, aby válka pokračovala, na to si umím jasně odpovědět – nestojí. Dlouhou dobu se čekalo na ukrajinskou ofenzivu, která měla před aliančním summitem předvést nějaké významné zisky, což se nestalo. Došlo k nepodstatnému pokroku draze vykoupenému krví ukrajinských vojáků. To, že se Spojené státy rozhodly, že předají ukrajině kazetovou munici, je výsledek poznání, že ta ofenziva skutečně neprobíhá tak dobře,“ podotýká Andor Šándor.

vaší podpory si vážíme
Zde můžete podpořit
PPMagazín
DĚKUJEME
Šándor: Válka prospívá zbrojařům
Hodnocení čtenářů1 Hlas
100
100
Diskusní pořady

Základní informace

PressPort Magazín (na doméně ppmagazin.com) je nezávislá celostátní publicistická platforma s orientací na tradiční hodnoty, která ctí svobodu slova a zakládá si na slušnosti, konstruktivní debatě a přitažlivé vizuální formě. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a všechny práce byly vykonávány bez nároku na honorář. PressPort Magazín si od té doby vybudoval slušnou pozici, kdy naše články přebírají i mainstreamoová tuzemská média. Z pohledu mediálního trhu jde o hotový produkt.