Zdena Přikrylová | KOLÁŽ: PPM

Bolest nikdy nezmizí, říká ve videu dcera o mamince. Tu vrah brutálně ubodal

Bylo pošmourno, silně pršelo a inspektorka do obce nikdy nedorazila...

Jedna z velmi brutálních, dosud neobjasněných vražd se v Česku stala v poslední školní den roku 2006. Marie Nesetová, 51letá inspektorka životního prostředí, vyjela ráno kolem sedmé z Dětřichova nad Bystřicí na Bruntálsku do Velké Kraše na Jesenicku na jednání, kde se měla potkat se starostou. Byli domluvení na kontrole jakosti vody.

téma
Rubrika Téma se mj. zabývá závažnými kriminálními případy, které byly promlčeny. Zkoumáme i různé jevy napříč společností nejen v Čechách.

Bylo pošmourno, silně pršelo a inspektorka do obce nikdy nedorazila. Její cesta skončila ani ne v polovině na odpočívadle zvaném Kóta mezi Karlovou Studánkou a obcí Vidly.

Když se toho dne nevrátila ani domů, začal Marii Nesetové její partner odpoledne volat na mobil. Marně. Patřila k nejlepším pracovnicím, podle kolegů nekompromisním, ale spravedlivým, a teď jako by se po ní slehla zem… Muselo se něco stát, nejspíš něco zlého, což se potvrdilo zanedlouho: tělo bylo nalezeno jen nepatrně zamaskované v lesíku za turistickým altánkem kousek od silnice poblíž odstaveného auta. Na první pohled bylo zřejmé, že Marie Nesetová byla zavražděna.

„Byla pobodaná na hrudi a rukou,“ brání se i po letech slzám dcera oběti Zdena Přikrylová. „To nikdy nezmizí, ta bolest ve vás zůstane navždy…,“ dodává pohnutě s tím, že jí po mamince zbylo několik obrazů. „Nemohla vystudovat výtvarnou školu, ale nejšťastnější byla, když si mohla sednout na louce a skicovat.“

Marie Nesetová vyznávala kresbu pastelovými křídami a olejomalbu, náměty hledala především v Jeseníkách. Její dcera se po letech rozhodla na případ zavzpomínat předně proto, aby zákonodárce upozornila na nesmyslně krátké promlčecí lhůty u vražd v tuzemsku. Na rozdíl od většiny okolních států stačí totiž pouhých dvacet let. Je-li vrah dopaden po této době, trest mu nehrozí. Jako by se nic nestalo. Ale i když ho kriminalisté vypátrají dříve, přesto se může stát, že spravedlnosti unikne. Kvůli průtahům státního aparátu.

„Prosím zákonodárce, aby se do mne pokusili vžít […] a pak přemýšlet nad tím, jestli je nějaká promlčecí lhůta vůbec smysluplná,“ uzavírá Zdena Přikrylová s tím že, policie vyslechla stovky osob.

Velmi obtížně například zjišťovala jména a adresy dělníků, kteří pracovali v okolních lesích. Policisté se zaměřili také na osoby, které se s obětí dobře znaly. Další variantou je, že smrt má na svědomí stopař nebo člověk, který u odpočívadla zastavil se svým vozidlem. Podívejte se na video v úvodu článku.

vaší podpory si vážíme
Zde můžete podpořit
PPMagazín
DĚKUJEME
Bolest nikdy nezmizí, říká ve videu dcera o mamince. Tu vrah brutálně ubodal
Hodnocení čtenářů3 Hlasy
95
95
Redakce

Základní informace

PressPort Magazín (na doméně ppmagazin.com) je nezávislá celostátní publicistická platforma s orientací na tradiční hodnoty, která ctí svobodu slova a zakládá si na slušnosti, konstruktivní debatě a přitažlivé vizuální formě. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a všechny práce byly vykonávány bez nároku na honorář. PressPort Magazín si od té doby vybudoval slušnou pozici, kdy naše články přebírají i mainstreamoová tuzemská média. Z pohledu mediálního trhu jde o hotový produkt.