ILUSTRACE: archiv PressPort Magazínu

Hlavní vzkaz voleb pro levici

Pokud se má levice v budoucnu rozvinout, je objektivně nucená k tomu, aby se radikalizovala

Glosy
Publicistická rubrika Glosy sestává z názorových článků autorů, kteří spolupracují s PressPort Magazínem.

Ještě zcela jednoduše hlavní vzkaz těchto voleb pro levici:

1) Témata současné levice jsou zároveň tématy jiných a vlivnějších stran (viz níže).

2) Levice se svými současnými tématy se tím pádem stala nadbytečnou. Její témata jsou vyluxovaná ostatními stranami. Zdvojuje témata ostatních stran. V zásadě je lhostejné, zda vystupuje pod značkou Solidarity v koalici nebo samostatně jako ČSSD. Z hlediska volebních výsledků je také celkem lhostejné, s kým se spojuje. Ve stávající podobě jen těžko někdy získá výrazně více hlasů, než získala.

3) Pokud se má levice v budoucnu rozvinout, je objektivně nucená k tomu, aby se radikalizovala, tj. nastolila témata, která ostatní zpravidla nenastolují, především téma velkého soukromého vlastnictví a téma práce. A vymýšlela k tomu příslušné strategie – progresivní zdanění, vyvlastnění přírodních zdrojů, velkých bytových fondů určených ke spekulaci (viz hnutí v Berlíně) apod. Je to běh na dlouhou trať, neboť k tomu je zapotřebí vytvářet společenské hnutí a šířit nový způsob politického myšlení.

Příklady sociálních témat jiných stran v komunálních volbách:

  • ANO: chce stavět nové obecní byty s regulovaným nájemným, podpora sídlišť, slíbilo veřejnou dopravu zdarma a mnoho jiného.
  • Piráti: jejich sociální program obsahuje např. podporu vyloučených a rodin.
  • Praha Sobě: např. téma sídlišť stejně jako ANO a Solidarita.
vaší podpory si vážíme
Zde můžete podpořit
PressPort Magazín
DĚKUJEME
Hlavní vzkaz voleb pro levici
Hodnocení čtenářů0 Hlasů
0
Komentátor

Základní informace

PressPort Magazín (na doméně ppmagazin.com) je nezávislá celostátní publicistická platforma s orientací na tradiční hodnoty, která ctí svobodu slova a zakládá si na slušnosti, konstruktivní debatě a přitažlivé vizuální formě. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a všechny práce byly vykonávány bez nároku na honorář. PressPort Magazín si od té doby vybudoval slušnou pozici, kdy naše články přebírají i mainstreamoová tuzemská média. Z pohledu mediálního trhu jde o hotový produkt.