ILUSTRACE: PPM

Hlavní vzkaz voleb pro levici

Pokud se má levice v budoucnu rozvinout, je objektivně nucená k tomu, aby se radikalizovala.

Ještě zcela jednoduše hlavní vzkaz těchto voleb pro levici:

Glosy
Publicistická rubrika Glosy sestává z názorových článků autorů, kteří spolupracují s PPMagazínem.

1) Témata současné levice jsou zároveň tématy jiných a vlivnějších stran (viz níže).

2) Levice se svými současnými tématy se tím pádem stala nadbytečnou. Její témata jsou vyluxovaná ostatními stranami. Zdvojuje témata ostatních stran. V zásadě je lhostejné, zda vystupuje pod značkou Solidarity v koalici nebo samostatně jako ČSSD. Z hlediska volebních výsledků je také celkem lhostejné, s kým se spojuje. Ve stávající podobě jen těžko někdy získá výrazně více hlasů, než získala.

3) Pokud se má levice v budoucnu rozvinout, je objektivně nucená k tomu, aby se radikalizovala, tj. nastolila témata, která ostatní zpravidla nenastolují, především téma velkého soukromého vlastnictví a téma práce. A vymýšlela k tomu příslušné strategie – progresivní zdanění, vyvlastnění přírodních zdrojů, velkých bytových fondů určených ke spekulaci (viz hnutí v Berlíně) apod. Je to běh na dlouhou trať, neboť k tomu je zapotřebí vytvářet společenské hnutí a šířit nový způsob politického myšlení.

Příklady sociálních témat jiných stran v komunálních volbách:

  • ANO: chce stavět nové obecní byty s regulovaným nájemným, podpora sídlišť, slíbilo veřejnou dopravu zdarma a mnoho jiného.
  • Piráti: jejich sociální program obsahuje např. podporu vyloučených a rodin.
  • Praha Sobě: např. téma sídlišť stejně jako ANO a Solidarita.
vaší podpory si vážíme
Zde můžete podpořit
PPMagazín
DĚKUJEME
Hlavní vzkaz voleb pro levici
Hodnocení čtenářů1 Hlas
86
86
Komentátor

Základní informace

PressPort Magazín (na doméně ppmagazin.com) je nezávislá celostátní publicistická platforma s orientací na tradiční hodnoty, která ctí svobodu slova a zakládá si na slušnosti, konstruktivní debatě a přitažlivé vizuální formě. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a všechny práce byly vykonávány bez nároku na honorář. PressPort Magazín si od té doby vybudoval slušnou pozici, kdy naše články přebírají i mainstreamoová tuzemská média. Z pohledu mediálního trhu jde o hotový produkt.