Klaus: Není možné obětovat děti. V metru může jet milion lidí. Na vleky ale nesmějí

Ze všech poznatků, které mám, mi vychází, že bych školy otevřel. Není možné obětovat děti. Učit je jenom distančně.

ILUSTRACE: PPM

Část členů Trikolóry vyzývala poslance Václava Klause k odstoupení z pozice předsedy strany. Jaká je nyní situace? „Ale nepřihodilo se celkem nic. Pár lidí, kteří se nedostali na kandidátky nebo nějak oslabili v krajských soubojích, to neslo těžce…“ říká k tomu nejprve Václav Klaus.

Podcasty
Nemáte čas anebo náladu číst? Poslouchejte. Rubrika Podcasty sestává zejména z diskuzních pořadů našich partnerů a spolupracovníků.

„Takže k tomu mám jediný komentář,“ dodává. „Za prvé je dobře, že se lidé o ta místa perou; věří tomu, že Trikolóra bude úspěšná. A na druhou stranu my postavíme čtrnáct kvalitních krajských kandidátek. Normálně fungujeme. Ta strana, jak je nová, tak lidi jsou trochu větší srdcaři a občas si jdou do médií něco povídat. Ale to je tak asi všechno.“

„Ve větších stranách jsou ti lidé poslanci, starostové, tak jsou trochu klidnější. My to nějak moc neřešíme (co kdo povídá v médiích, pozn.). Strana pokračuje, chystá se na ideovou konferenci a chystá se do voleb. To je můj úkol, na který mám mandát,“ vysvětluje mimo jiné Václav Klaus, proč se vůči němu ozývaly kritické hlasy.

„Myslím, že některá jména určitě na kandidátkách překvapí. Ale chceme je prezentovat až 20. března. A také není tajemstvím, že se vedou vyjednávání napříč politickým spektrem se stranami, jako jsou Soukromníci, Svobodní a další, protože bychom chtěli sdružit všechny zdravé síly. Abychom je netříštili a postupovali jednotně,“ podotýká Václav Klaus.

A co soudí o námluvách mezi ČSSD a Zelenými? Jde o věc, která může soc. dem. zachránit? A jsou pro něj sociální demokraté vůbec partnerem do debaty? „Sociální demokraté zasedají ve Sněmovně. Většinou hlasujeme opačně. Občas ale také spolu. Když šlo o zachování maturity z matematiky, tak myslím, že i poslankyně Kateřina Valachová hlasovala s námi. Co se týká ČSSD, je to taková evropská strana socialistická. S těmi Zelenými jim to jde tak hezky ideově dohromady, takže určitě to má nějakou logiku. Není to ale otázka pro mě. Já jsem tyhle směry nikdy nevolil, nepodporoval, přeju dobro všem lidským bytostem, ale to je tak všechno. Nedokážu odhadnout, jestli jim to pomůže,“ zdůrazňuje Václav Klaus a v souvislosti vládními opatřeními zdůrazňuje:

„Ze všech poznatků, které mám, mi vychází, že bych školy otevřel. Není možné obětovat děti. Učit je jenom distančně. Nemáme žádná relevantní data, jak a jestli se tam děti nakazí. Přicházíme v horizontu let o stovky miliard korun, když nebude generace vzdělaná. Čelíme rozvratu vzdělanosti.“ 

Ohledně zákazů vleků v lyžařských areálech míní „Lyžování je méně důležité. Ale je to nesmyl. Tady pomalu milión lidí může je spolu metrem, ale na vleku spolu jet dva lidé nemohou.“

vaší podpory si vážíme
Zde můžete podpořit
PPMagazín
DĚKUJEME
Klaus: Není možné obětovat děti. V metru může jet milion lidí. Na vleky ale nesmějí
Hodnocení čtenářů2 Hlasy
61
61
Diskusní pořady

Základní informace

PressPort Magazín (na doméně ppmagazin.com) je nezávislá celostátní publicistická platforma s orientací na tradiční hodnoty, která ctí svobodu slova a zakládá si na slušnosti, konstruktivní debatě a přitažlivé vizuální formě. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a všechny práce byly vykonávány bez nároku na honorář. PressPort Magazín si od té doby vybudoval slušnou pozici, kdy naše články přebírají i mainstreamoová tuzemská média. Z pohledu mediálního trhu jde o hotový produkt.