SPECIÁL COVID-19: Aktualizované statistiky z domova i ze světa →
Miroslava Němcová | FOTO: Deník N (Gabriel Kuchta)

Ondřej Hejma vtipně o Němcové, která uvěřila, že je velká „státnice“

Aktualizace:
Sponzorováno

Jak je již jeho zvykem, důležité události minulého týdne komentuje Ondřej Hejma. Mimo jiné: Miroslava Němcová vyjela na Babiše kvůli vlakům. Vytáhla minulost.

„Ještě ke všemu. Mirka Němcová – to je ta Mirka, jak říkáme my znalci –, ta vlastně leze do rakve té topky. Ona už není ta pravověrná členky ódéesky, kterou kdysi byla. Ale ona je už duševně a programově dávno v topce. A provozuje úplně stejnou destruktivní politiku – Babiš, všechno špatně. Ono se to dobře poslouchá, mnoho lidí na to slyší,“ upozorňuje Ondřej Hejma a v podcastu popisuje političčinu kariéru.

Třetí incident během týdne. U Černošic se odpoledne dostaly dva vlaky na stejnou kolej

„Tohle je trať, kterou já velice dobře znám. Touhle tratí jezdím k nám domů, takže ta se mě bytostně týká. A musím říct, že když jsem jel před chvílí do studia, tak jsem míjel ten obrovský plakát s Ivanem Trojanem s tím čírem – křiváček, spínáček, pojeďte na výlet vlakem – a manželka vedle mě říkala: ‚Já jsem tak ráda, že jedu autem.‘ Lidi to skutečně vyděsilo,“ míní Ondřej Hejma.

„Chceme referendum o setrvání v EU, samostatné ČR se dařilo. Milion chvilek vstupuje do politiky víc, než si myslíme. Nelíbí se mi, že Chvilkaři odstoupili od svých hodnot…” – říká Matěj Gregor z hnutí Odchod.

„Po panu Sturmovi byl pan Gregor zjevení. Lidi na něj zareagovali velice příznivě. Je to samozřejmě úplně jiný kalibr, jiný formát. Je stejně starý jako pan Sturm, ale už toho hodně ví, má věci v hlavě srovnané, byť samozřejmě ta mladistvá naivita tam je,“ dodává Ondřej Hejma s tím, že je dobré, že má Matěj Gregor názor.

Kalousek nebude v roce 2021 kandidovat do Sněmovny. Ale neodcházím, řekl

„Jenomže to my už známe. To tady už bylo. Oni vždycky chodí s Karlem Schwarzenbergem po dvou. Odcházeli už před volbami do vedení topky. Tehdy řekli: ‚My už nebudeme kandidovat, jsme staří, provaření. Jdeme od toho.‘ A nasadili paní Markétu. Je to taková z nouze cnost – topka se do Sněmovny nemusí vůbec dostat. Takže odcházíte z něčeho, co vlastně není, dalo by se říct,“ podotýká Ondřej Hejma.

O nás

PressPort Magazín (ppmagazín.com; pressportmagazín.cz) je nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018. Vydává Pribil Production.

Další příspěvky
Když za obrovských nákladů všechno zdusíme, nemoc počká za rohem