Uzavřená Praha | KOLÁŽ: PPM

Lékařka: Proti covidu se očkovat nechám. Mám pro to řadu důvodů

Nemám strach z nového typu RNA vakcíny. Obecně to považuju za stezku k budoucím léčivům nejen v rámci vakcín.

Dlouho jsem nevzbudila pořádnou pozornost. Tady ji očekávám. Takže: Já se očkovat proti SARS-CoV-2 nechám. Mám k tomu řadu důvodů, pro které to považuju za dobrý nápad.

Zdravotnictví
Rubrika Zdravotnictví se zabývá nejenom systémovými změnami, ale i ryze zdravotnickými tématy.

Letos jsem se nechala poprvé očkovat i proti chřipce, protože loňský rok jsem ležela pořád, jelikož s nemocnými jsme v neustálém kontaktu. A navíc nejsem těhotná, obecně jsem zdravá a netrpím závažnějšími alergiemi, takže jsem přesvědčená, že pro mě bude vakcína bezpečná.

Nemám strach z nového typu RNA vakcíny; obecně to považuju za stezku k budoucím léčivům nejen v rámci vakcín. Vývoj se z deseti let akorát smrskl na několik měsíců. Nebylo to nijak ochuzené, prostě do toho šlo víc kapacity. Přesvědčovat ale nikoho nechci a nebudu – dělejte si, co chcete, je to vaše věc.

Možná, že kdyby se do toho od začátku stát žádnou propagací nebo vyhrožováním nemontoval, lidi by si to žádali sami. Pfizeru věřím víc než státu. Gileadu taky lidi s remdesivirem věřili podstatně víc, a to se zdá, že remdesivir na tom bude účinností ve svém účelu podstatně hůř než tahle vakcína.

Jsem ale opravdu zvědavá, jak se to bude logisticky provádět. Vakcína musí být transportována a uchovávána v mrazu. Takže očekávám již tradiční chaos a zmatek. Stejně jako ke každému očkování budou i zde kontraindikace. Ty se budou prokazovat u vstupu jak? Bude muset žena dokazovat těhotenství, když těhotné se očkovat taky nyní nebudou?

Co se týká mne samotné, sice by mi měly statisticky vyprchávat covidové protilátky někdy teď, ale spoléhám na kontinuální booster malou virovou naloží od covidových pacientů.

Zatím snad vydržím.

vaší podpory si vážíme
Zde můžete podpořit
PPMagazín
DĚKUJEME
Lékařka: Proti covidu se očkovat nechám. Mám pro to řadu důvodů
Hodnocení čtenářů2 Hlasy
96
96
Publicistka

Základní informace

PressPort Magazín (na doméně ppmagazin.com) je nezávislá celostátní publicistická platforma s orientací na tradiční hodnoty, která ctí svobodu slova a zakládá si na slušnosti, konstruktivní debatě a přitažlivé vizuální formě. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a všechny práce byly vykonávány bez nároku na honorář. PressPort Magazín si od té doby vybudoval slušnou pozici, kdy naše články přebírají i mainstreamoová tuzemská média. Z pohledu mediálního trhu jde o hotový produkt.