Viktor Orbán | KOLÁŽ: PPM

Maďarsko už podle europoslanců není demokracií

Můžeme se těšit, co přijde příště...

Maďarsko již nelze kvůli trvalému porušování evropských hodnot ze strany vlády ministerského předsedy Viktora Orbána považovat za plnohodnotnou demokracii, uvedli ve čtvrtek poslanci Evropského parlamentu. Místo toho navrhují označení „hybridní režim volební autokracie“.

Glosy
Publicistická rubrika Glosy sestává z názorových článků autorů, kteří spolupracují s PPMagazínem.

A já bych zase řekla, že tomu, co tady vidíme, se říká konsensuální pojetí pravdy. Pravda je to, na čem se dohodneme, že to pravda je.

Tak europoslanci se nám dohodli na tom, že Maďarsko už není demokracií. A proč? Protože spousta evropských politiků, kteří vyhrávají volby s odřenýma ušima, anebo je voliči už dávno nechtějí – a proto zakotvili právě v Evropském parlamentu –, tak nemohou rozdýchat to, že Orbán vyhrává volby úplně bez problémů a s nadpoloviční většinou.

Do toho jim vadí jeho názory, vadí jim jeho postoje, vadí jim to, jak se Maďarsko chová k takovým těm módním tématům, třeba k LGBT a podobně. Takže je potřeba Orbána nějak vytahat za uši, přistřihnout mu křidýlka, a tak tady přijali takovouto rezoluci.

A jak hlasovali čeští europoslanci? To ilustruje následující tabulka. A jaký z toho všeho plyne ještě závěr – snad ponaučení? Můžeme se těšit, co přijde příště, kdy třeba Evropský parlament schválí, že země je placatá, anebo že v noci je světlo…

Pro přijetí rezoluceHnutí ANO – Dita Charanzová, Martina Dlabajová, Martin Hlaváček
TOP09/STAN – Luděk Niedermayer a Stanislav Polčák 
Piráti – Marcel Kolaja, Markéta Gregorová, Mikuláš Peksa
KDU-ČSL – Tomáš Zdechovský, Michaela Šojdrová
Nezařazení – Radka Maxová
Proti přijetí rezoluceODS – Jan Zahradil, Alexandr Vondra
SPD – Hynek Blaško, Ivan David
Zdrželi seODS – Evžen Tošenovský, Veronika Vrecionová
vaší podpory si vážíme
Zde můžete podpořit
PPMagazín
DĚKUJEME
Maďarsko už podle europoslanců není demokracií
Hodnocení čtenářů1 Hlas
98
98

Základní informace

PressPort Magazín (na doméně ppmagazin.com) je nezávislá celostátní publicistická platforma s orientací na tradiční hodnoty, která ctí svobodu slova a zakládá si na slušnosti, konstruktivní debatě a přitažlivé vizuální formě. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a všechny práce byly vykonávány bez nároku na honorář. PressPort Magazín si od té doby vybudoval slušnou pozici, kdy naše články přebírají i mainstreamoová tuzemská média. Z pohledu mediálního trhu jde o hotový produkt.