ODS | KOLÁŽ: PPM (s využitím ilustrace Eleanor Shakespeare)

Namodralý Pirát uvnitř ODS

A nejhorší je, že v tom chlapec není v ODS zdaleka sám.

V rámci Občanské demokratické strany vzniká Liberální fórum 2020. Podle straníka Jindřicha Vobořila, někdejšího národního protidrogového koordinátora, je v ODS důležité zachovat liberální proud, který na pravém spektru v současné době chybí.

Politika
Analytická rubrika Politika. Zabývá se vnitropolitickými tématy na celostátní úrovni, ale i regionálně.

„Vznik fóra má několik důvodů. Uvnitř ODS je tlak ze skupiny takových ultras, kteří by to liberální úplně vyškrtli,“ uvedl Jindřich Vobořil v pořadu Štrunc s tím, že zatímco Václav Klaus mladší hlásal, že liberálové jsou pro regulace, pro něj toto slovo znamená především lidskou svobodu. Podle Vobořila je česká společnost svobodná právě proto, že v ní je nastolena liberální západní demokracie. „O ten název i o to, co je za ním, bychom měli vést nějaký souboj,“ vyzval.

Co k tomu říct? Snad jen, že tenhle pán je naprosto Boží pán! Že dočista nepochopil neslučitelnost konzervativní politiky s liberální a v podstatě se přiznal, že je členem špatné politické strany, ale sám to vůbec netuší.

A jako vrchol všeho si rýpne do Topolánka, když mj. prohlásí, že všichni ve vedení ODS jsou extrémně slušní lidé, což ale možná současná společnost nevyžaduje, jelikož lidé – slovy Vobořila – jako kdyby chtěli rošťáky typu Topolánek, Babiš.

Přitom, dodejme, to byl právě Topolánek, kdo svým rozkročením a rozpažením udělal v ODS prostor právě takovýmto liberálním jedincům.

Není to tak dávno, co si sociální sítě tropily šoufky z jistého mladého a totálně zmateného Chvilkaře (jmenovat toho nebožáka nebudeme), který se rozhovořil v XTV. Ale u něj je pořád ještě šance, že z toho jednou při troše štěstí vyroste. U tohoto pána už bohužel žádná taková sladká naděje není…

A nejhorší je, že v tom chlapec není v ODS zdaleka sám. Podobně namodralých Pirátů a TOPkařů je tam jak máku v buchtě.

vaší podpory si vážíme
Zde můžete podpořit
PPMagazín
DĚKUJEME
Namodralý Pirát uvnitř ODS
Hodnocení čtenářů8 Hlasů
96
96
Naše hodnocení

Základní informace

PressPort Magazín (na doméně ppmagazin.com) je nezávislá celostátní publicistická platforma s orientací na tradiční hodnoty, která ctí svobodu slova a zakládá si na slušnosti, konstruktivní debatě a přitažlivé vizuální formě. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a všechny práce byly vykonávány bez nároku na honorář. PressPort Magazín si od té doby vybudoval slušnou pozici, kdy naše články přebírají i mainstreamoová tuzemská média. Z pohledu mediálního trhu jde o hotový produkt.