ODS | KOLÁŽ: PressPort Magazín (s využitím ilustrace Eleanor Shakespeare)

Namodralý Pirát uvnitř ODS

A nejhorší je, že v tom chlapec není v ODS zdaleka sám

Politika
Analytická rubrika Politika PressPort Magazínu. Zabývá se vnitropolitickými tématy na celostátní úrovni, ale i regionálními.

V rámci Občanské demokratické strany vzniká Liberální fórum 2020. Podle straníka Jindřicha Vobořila, někdejšího národního protidrogového koordinátora, je v ODS důležité zachovat liberální proud, který na pravém spektru v současné době chybí.

„Vznik fóra má několik důvodů. Uvnitř ODS je tlak ze skupiny takových ultras, kteří by to liberální úplně vyškrtli,“ uvedl Jindřich Vobořil v pořadu Štrunc s tím, že zatímco Václav Klaus mladší hlásal, že liberálové jsou pro regulace, pro něj toto slovo znamená především lidskou svobodu. Podle Vobořila je česká společnost svobodná právě proto, že v ní je nastolena liberální západní demokracie. „O ten název i o to, co je za ním, bychom měli vést nějaký souboj,“ vyzval.

Byl to právě Topolánek, kdo svým rozkročením a rozpažením udělal v ODS prostor právě takovým jedincům.

Co k tomu říct? Snad jen, že tenhle pán je naprosto Boží pán! Že dočista nepochopil neslučitelnost konzervativní politiky s liberální a v podstatě se přiznal, že je členem špatné politické strany, ale sám to vůbec netuší.

A jako vrchol všeho si rýpne do Topolánka, když mj. prohlásí, že všichni ve vedení ODS jsou extrémně slušní lidé, což ale možná současná společnost nevyžaduje, jelikož lidé – slovy Vobořila – jako kdyby chtěli rošťáky typu Topolánek, Babiš.

Přitom, dodejme, to byl právě Topolánek, kdo svým rozkročením a rozpažením udělal v ODS prostor právě takovýmto liberálním jedincům.

Není to tak dávno, co si sociální sítě tropily šoufky z jistého mladého a totálně zmateného Chvilkaře (jmenovat toho nebožáka nebudeme), který se rozhovořil v XTV. Ale u něj je pořád ještě šance, že z toho jednou při troše štěstí vyroste. U tohoto pána už bohužel žádná taková sladká naděje není…

A nejhorší je, že v tom chlapec není v ODS zdaleka sám. Podobně namodralých Pirátů a TOPkařů je tam jak máku v buchtě.

vaší podpory si vážíme
Zde můžete podpořit
PressPort Magazín
DĚKUJEME
Namodralý Pirát uvnitř ODS
Hodnocení čtenářů8 Hlasů
96
70
Naše hodnocení