Miroslav Kalousek | KOLÁŽ: PPM

Srdceryvný Kalouskův pláč

I na mediálním trhu funguje zákon nabídky a poptávky.

Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek poskytl rozhovor zpravodajské televizi CNN Prima News. Prohlásil v něm, že by si dokázal představit předsedkyni TOP 09 Markétu Pekarovou Adamovou v čele vlády, vyjádřil hluboké zklamání z Jiřího Pospíšila a popsal, co se teď musí stát, má-li být poražen „Babišistán“.

Politika
Analytická rubrika Politika. Zabývá se vnitropolitickými tématy na celostátní úrovni, ale i regionálně.

Vzápětí se objevily články s titulky Kalousek: TOP 09 se těžko dostává do médií. Klidně odejdu. Pospíšil ve mně vyvolával zoufalství. Tohle je takový hezký evergreen politických zoufalců všech barev – plakat, že se nedostanou do médií. Že od médií dostávají málo prostoru… a tak dále a tak dále. Realita je ale trošku složitější.

Jasně, že AB vlastní Mafru. Jasně, že mu z toho plyne pozitivní coverage v titulech, které pod tenhle mediální dům spadají. Ale pořád je tu obrovská část mediálního trhu, na kterou AB vliv prostě nemá a mít nebude. A pak existuje i jistá část trhu, kde zase naopak mají vliv lidé blízcí Kalouskovi a TOPce, takže není co vyčítat.

O trhu tu ale mluvím zcela záměrně, protože i na tom mediálním funguje zákon nabídky a poptávky: nemáš v politice co říct nebo nemáš ve straně nikoho, kdo by něco kloudného říkat mohl? Nemáš na mediálním trhu co/koho nabídnout? No tak to máš prostě Smolíka Pacholíka a můžeš si za to sám. Jen ty sám a nikdo jinej.

Takže pláč nad tím, jak někomu média ubližují, když mu nedají prostor, je jen okecávka vlastní neschopnosti, případně neschopnosti stranických kolegů, si tento prostor získat. 

Je ale jasné, že tohle se veřejně přiznat nedá, a házet cizí trabl někam jinam je vždycky tak nějak lepší…

vaší podpory si vážíme
Zde můžete podpořit
PPMagazín
DĚKUJEME
Srdceryvný Kalouskův pláč
Hodnocení čtenářů6 Hlasů
93
93

Základní informace

PressPort Magazín (na doméně ppmagazin.com) je nezávislá celostátní publicistická platforma s orientací na tradiční hodnoty, která ctí svobodu slova a zakládá si na slušnosti, konstruktivní debatě a přitažlivé vizuální formě. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a všechny práce byly vykonávány bez nároku na honorář. PressPort Magazín si od té doby vybudoval slušnou pozici, kdy naše články přebírají i mainstreamoová tuzemská média. Z pohledu mediálního trhu jde o hotový produkt.