SPECIÁL COVID-19: Aktualizované statistiky z domova i ze světa →
Miroslav Kalousek | KOLÁŽ: PressPort Magazín

Srdceryvný Kalouskův pláč

I na mediálním trhu funguje zákon nabídky a poptávky

Karolina Stonjeková
Karolina Stonjeková Komentátorka
Aktualizace:
GLOSY | KOMENTÁŘE
Publicistická rubrika Glosy & Komentáře sestává z názorových článků autorů, kteří spolupracují s PressPort Magazínem.
Naše hodnocení článku
49

Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek poskytl rozhovor zpravodajské televizi CNN Prima News. Prohlásil v něm, že by si dokázal představit předsedkyni TOP 09 Markétu Pekarovou Adamovou v čele vlády, vyjádřil hluboké zklamání z Jiřího Pospíšila a popsal, co se teď musí stát, má-li být poražen „Babišistán“.

Vzápětí se objevily články s titulky Kalousek: TOP 09 se těžko dostává do médií. Klidně odejdu. Pospíšil ve mně vyvolával zoufalství. Tohle je takový hezký evergreen politických zoufalců všech barev – plakat, že se nedostanou do médií. Že od médií dostávají málo prostoru… a tak dále a tak dále. Realita je ale trošku složitější.

Pláč nad tím, jak někomu média ubližují, když mu nedají prostor, je jen okecávka vlastní neschopnosti.

Jasně, že AB vlastní Mafru. Jasně, že mu z toho plyne pozitivní coverage v titulech, které pod tenhle mediální dům spadají. Ale pořád je tu obrovská část mediálního trhu, na kterou AB vliv prostě nemá a mít nebude. A pak existuje i jistá část trhu, kde zase naopak mají vliv lidé blízcí Kalouskovi a TOPce, takže není co vyčítat.

O trhu tu ale mluvím zcela záměrně, protože i na tom mediálním funguje zákon nabídky a poptávky: nemáš v politice co říct nebo nemáš ve straně nikoho, kdo by něco kloudného říkat mohl? Nemáš na mediálním trhu co/koho nabídnout? No tak to máš prostě Smolíka Pacholíka a můžeš si za to sám. Jen ty sám a nikdo jinej.

Takže pláč nad tím, jak někomu média ubližují, když mu nedají prostor, je jen okecávka vlastní neschopnosti, případně neschopnosti stranických kolegů, si tento prostor získat. 

Je ale jasné, že tohle se veřejně přiznat nedá, a házet cizí trabl někam jinam je vždycky tak nějak lepší…

PODPOŘTE
PressPort Magazín
DĚKUJEME
Srdceryvný Kalouskův pláč
Hodnocení čtenářů5 Hlasů
92
49

O nás

PressPort Magazín (ppmagazín.com; pressportmagazín.cz) je nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018.

Základní sekce jsou:

  1. PUBLICISTIKA
  2. DOMOV
  3. SVĚT

Tyto sekce a jejich rubriky jsou označeny svoji základní barvou (oranžová a červená) a články z nich je možno najít i v dalších rubrikách, zejména v sekci Přehledně.

Ostatní rubriky jsou zcela samostatné a jsou označeny příslušnou barvou.

Vydává Pribil Production.

Další příspěvky
Objektivita ČT versus Lidice