Europarlament a koloběžka | FOTO: PPM

„Pomatenoment“ aneb Zdechovského koloběžka

Vtipně ke krádežím v Evropském parlamentu.

V Evropském parlamentu se ztrácejí věcí z kanceláří europoslanců – desítky počítačů, tabletů, foťáků, mobilů –, napsal Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) na sociálních sítích. Podle něj zloději kradli ve velkém drahou techniku během koronavirové krize, kdy byli politici mimo svá pracoviště. Sám přišel o koloběžku. Ohledně tohoto kradení jsem si vzpomněla na jednu cca pět let starou historku.

Politika
Analytická rubrika Politika. Zabývá se vnitropolitickými tématy na celostátní úrovni, ale i regionálně.

Když jsem před lety do tohoto životodárného tělesa sem tam zajela na návštěvu, potřebovala jsem si jednou vyřídit nějaké své pracovní věci. Požádala jsem tedy svého bývalého polského šéfa (jenž tehdy působil jako vysoce postavený úředník frakce EFDD), zda bych si nemohla vyřídit pár mailů z jeho počítače. On ale usoudil, že bude mnohem praktičtější, když mi najde rovnou nějakou kancelář. I pravil Znajdziemy ci biuro a s touto větou na rtech začal hledat = otevírat jedny dveře za druhými, až narazil na dočista prázdnou kancelář se zhruba sedmi pracovními místy. Zalogoval mě na své heslo na jednom z tamních počítačů a já začala vyřizovat svoje pracovní věci…

Asi hodinu poté, co jsem seděla v prázdné kanceláři, se otevřely dveře a do místnosti vstoupili tři Italové. Koukli na mě, na místnost, na mě…na místnost…, zatvářili se zmateně, omluvili se a odešli. Asi za hodinu někdo znovu vstoupil do dveří. Znovu to byla tahle parta Italů. Znovu se zatvářili zmateně, dívali se střídavě na místnost a na mě, znovu se omluvili a znovu odešli.

To se opakovalo ještě asi dvakrát. Nakonec se po asi třech hodinách vrátili naposledy, usmáli se a šli si sednout na svoje místa ve své kanceláři…

Ne, že by tahle story přímo souvisela s kradením. Spíš se snažím říct, že celá ta budova je jeden velkej Crazy House (nebo jak s oblibou říkám pomatenoment), kde levá ruka neví, co dělá pravá. Kde i parta italských úředníků může tři hodiny zoufale bloudit a dokola hledat svůj kancl.

Takže není ani divu, že když si tam někdo odněkud něco odnese, tak není jak to zjistit. Jsem přesvědčena, že kdybych si na sebe natáhla montérky, tvářila se jako opravář a na vozejček bych naložila ty počítače a tiskárny, tak bych to klidně bez problémů provezla – a jestli by si toho někdo všimnul, tak leda za opravdu hodně dlouho.

A přesně tak, jako celej slavnej pomatenoment (ne)funguje i celá ta slavná instituce.

vaší podpory si vážíme
Zde můžete podpořit
PPMagazín
DĚKUJEME
„Pomatenoment“ aneb Zdechovského koloběžka
Hodnocení čtenářů8 Hlasů
86
86
Naše hodnocení

Základní informace

PressPort Magazín (na doméně ppmagazin.com) je nezávislá celostátní publicistická platforma s orientací na tradiční hodnoty, která ctí svobodu slova a zakládá si na slušnosti, konstruktivní debatě a přitažlivé vizuální formě. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a všechny práce byly vykonávány bez nároku na honorář. PressPort Magazín si od té doby vybudoval slušnou pozici, kdy naše články přebírají i mainstreamoová tuzemská média. Z pohledu mediálního trhu jde o hotový produkt.