KOLÁŽ: PPM

Babišův ostrůvek astrologické deviace

Co si zahrát hru přiznej se ke svému ostrůvku?

Tak se zas ti uvědomělí z nás smějí Andreji Babišovi za jeho astrologické hlášení. Ano, je to přinejmenším divné, bizarní, to bezesporu. 

Politika
Analytická rubrika Politika. Zabývá se vnitropolitickými tématy na celostátní úrovni, ale i regionálně.

Ale ruku na srdce – kdo z nás si někdy nějaký horoskop nepřečetl? I kdyby jen z nudy nebo pobavení…

A víte, jaká je mentalita sociální skupiny většiny Babišových voličů? Oni horoskopy žerou! Takže si je tímhle získal zase o něco víc. 

Druhá věc je, že tomu asi vskutku sám věří. Slyšela jsem z různých zdrojů, že má osobní kartářku i astroložku a že na údajné vlivy hvězd a planet dosti dá. 

Říkám tomuto jevu mít svůj ostrůvek. Nějaký rys povahy, neobvyklý zájem nebo víra v něco, co byste do daného člověka neřekli. Jako do tvrdého byznysmena a manipulátora Babiše horoskopy. Ale že je toho kolem nás požehnaně… 

Vždy mi vytane na mysl můj známý ze zásahové jednotky. Chlap jako hora, tvrďák do morku kostí se soustředěnou myslí. Dostat do křížku byste se s ním nechtěli. A věří na démony. Několikrát mi s očima navrch hlavy líčil, jak při zásahu z dotyčné osoby šla ďábelská síla a jak s ní zarputile bojoval. Nosí u sebe stále nějaké amulety a talismany, a dokonce si pořídil sadu proti upírům… Chlap ze zásahovky!

A když u mě jednou zahlédl knížku o rituálech voodoo, myslela jsem, že mě roztrhá společně s ní. (Ano, i já mám možná malý ostrůvek anebo…? Ne, já to přece studuju jen z ryze antropologického hlediska!)

Znám ženskou, bezpečačku, která ujíždí na homeopatii a kancelář má plnou sošek s anděly, a vzpomínám na jednoho bývalého kolegu s brilantním racionálním analytickým mozkem a obsedantně kompulzivní poruchou, která ho nutila stále uklízet, počítat schody a kachličky na stěnách. 

Je jedno, kam jsme to v životě dotáhli, jestli jsme popeláři, vojáci nebo premiéři. Všichni (no dobře, skoro všichni) máme nějaké slabosti, zvláštnosti, ostrůvky. Věříme astrologům, kartám, na anděly nebo démony, bojíme se tmy nebo výtahů, máme úzkost z mluvení na veřejnosti nebo z davů, jsme závislí na uklízení, sexu nebo jídle. Jsme lidi. Každý z nás je tak či onak trochu divný. Rozpačité však je, když se to přiznává ve funkci premiéra. 

Ale tak co si zahrát hru přiznej se ke svému ostrůvku? Klidně začnu: Mám úzkost z davů a hluku, zábrany jíst na veřejnosti a nedokážu usnout v místnosti, kde tikají hodiny. 

Co vy? Neříkejte, že jste všichni tak nudně dokonalí? Jaký je váš ostrůvek?

vaší podpory si vážíme
Zde můžete podpořit
PPMagazín
DĚKUJEME
Babišův ostrůvek astrologické deviace
Hodnocení čtenářů9 Hlasů
59
59
Komentátorka

Základní informace

PressPort Magazín (na doméně ppmagazin.com) je nezávislá celostátní publicistická platforma s orientací na tradiční hodnoty, která ctí svobodu slova a zakládá si na slušnosti, konstruktivní debatě a přitažlivé vizuální formě. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a všechny práce byly vykonávány bez nároku na honorář. PressPort Magazín si od té doby vybudoval slušnou pozici, kdy naše články přebírají i mainstreamoová tuzemská média. Z pohledu mediálního trhu jde o hotový produkt.